Problem z otwarciem drzwi? Brak możliwości wejścia do własnego domu lub firmy? To może spotkać każdego i zazwyczaj przydarza się w najmniej spodziewanym momencie, przysparzając właścicielom wielu problemów. To sytuacja nie tylko kłopotliwa, ale również bardzo stresująca. Jak otworzyć drzwi bez klucza? I kiedy najlepszym rozwiązaniem jest awaryjne otwieranie drzwi przez ślusarza?

Brak możliwości otwarcia drzwi – najczęstsze przyczyny

Przyczyn braku możliwości otwarcia zamku za pomocą klucza może być wiele, a najczęstszą z nich jest utrata kluczy. Może ona wynikać zarówno z kradzieży, jak i zgubienia kluczy. W takiej sytuacji nie wystarczy otworzyć drzwi, ale niezbędna jest również wymiana zamków oraz zgłoszenie sytuacji odpowiednim służbom. W przeciwnym wypadku klucze mogą znaleźć się w niepowołanych rękach, a mieszkanie może zostać okradzione. Co więcej, ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania, gdyż nie będzie śladów włamania. Inną przyczyną może być zniszczony klucz np. złamany klucz, awaria zamka, jego zabrudzenie, które powoduje wadliwe działanie mechanizmu oraz zatrzaśnięcie drzwi wewnątrz pomieszczenia. Niezależnie od przyczyny, sytuacja w której nie możemy opuścić pomieszczenia lub się do niego dostać z całą pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Dodatkowo może powodować kolejne problemy, jak np. brak możliwości pójścia do pracy. Dlatego sytuację należy rozwiązać szybko i skutecznie przez awaryjne otwieranie drzwi.

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Otwarcie drzwi bez klucza nie jest proste i wymaga nie tylko cierpliwości i umiejętności, ale przede wszystkim odpowiednich narzędzi do tzw. lock pickingu. Są to narzędzia używane do włamań (w końcu otwarcie drzwi bez klucza to właśnie włamanie), a to oznacza, że ich posiadanie jest surowo zabronione. W sytuacji braku kluczy, czy zablokowania zamka w zamkniętych drzwiach nie przydadzą się również poradniki o wymianie wkładki, czy też całego zamka, gdyż wymaga to otwarcia drzwi. Niestety, wszelkie próby mogą przynieść tylko więcej szkód i doprowadzić do uszkodzenia zamka lub nawet całych drzwi. To naraża właścicieli na dodatkowe, często wysokie koszty naprawy. Dlatego najbezpieczniej jest zlecić usługę fachowcowi z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/.

 

Awaryjne otwieranie zamków

Narzędzia do lock pickingu może posiadać licencjonowany ślusarz. Dlatego może on przy ich wykorzystaniu otworzyć dowolny zamek zgodnie z prawem. Oczywiście same narzędzia nie wystarczą, a fachowiec posiada również odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które umożliwiają mu otwarcie dowolnych drzwi bez ich uszkodzenia i bez zepsucia mechanizmu zamka. To oznacza, że doświadczony ślusarz usługę przeprowadzi sprawnie i bez wyrządzania dodatkowych szkód. Sprawdzi on również zamki i w razie potrzeby przeprowadzi ich konserwację, naprawę lub wymianę. Dzięki temu sytuacja nie będzie się powtarzać, a dom lub firma zostaną odpowiednio zabezpieczone. Co ważne awaryjne otwieranie drzwi jest dostępne całodobowo przez 7 dni w tygodniu, więc można wezwać ślusarza w każdej sytuacji i o każdej porze dnia i nocy.