Jakie zastosowanie ma papa termozgrzewalna?

budowa domu

Papa termozgrzewalna charakteryzuje się o niebo lepszymi właściwościami, w porównaniu do poprzednich generacji produktów. Jest łatwa w montażu, stosunkowo tania, wytrzymała i wodoszczelna. Dlatego też cieszy się tak dużą popularnością. Jakie zastosowanie ma papa termozgrzewalna?

Papa termozgrzewalna – co to takiego?

Papa termozgrzewalna jest wytwarzana na bazie asfaltu modyfikowanego bądź asfaltu oksydowanego. Pierwszy wykazuje nieco większą elastyczność, dlatego lepiej sprawdza się w polskich warunkach pogodowych. Dla zwiększenia parametrów użytkowych do produkcji wykorzystuje się welon szklany, ale też włókniny poliestrowe i inne materiały, takie jak na przykład posypka mineralna. Generalnie papa termozgrzewalna jest materiałem powszechnie spotykanym na placach budowy.

Gdzie papa termozgrzewalna znajduje zastosowanie?

Producent systemów hydroizolacyjnych najczęściej otrzymuje zamówienie na papę termozgrzewalną tam, gdzie zachodzi potrzeba izolacji fundamentów czy ścian, ale też tarasów i balkonów. Produkt, jak nazwa sugeruje, jest montowany na zasadzie zgrzewania przy użyciu palnika. To jedna z najskuteczniejszych i najprostszych metod łączenia. Dużą zaletą papy jest łatwość montażu, ale też duża dostępność fachowców, którzy mieli już do czynienia z tego rodzaju produktem.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego produktu?

Jedną z kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego produktu jest grubość papy termozgrzewalnej. Im większa jest ta wartość, tym lepsze zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi czy wilgocią. Bez wątpienia cechą wartą uwzględnienia podczas poszukiwania dobrego produktu jest też gramatura osnowy – tu jest podobnie jak z grubością: im większa gramatura, tym papa jest wytrzymalsza. Nieprzemakalność to jeden z najważniejszych wymogów, jakie stawia się przed produktem tego rodzaju. Cena końcowego produktu jest uzależniona od szczegółowych parametrów, a więc od wagi, gramatury czy grubości papy termozgrzewalnej.