Prowadząc firmę budowlaną trzeba zdecydowanie liczyć się z wysokimi kosztami zakupu wyposażenia. Koszty te wzrastają, gdy mamy również pracowników. Jednym z najważniejszych aspektów jest dedykowana odzież robocza.
Prowadzenie własnej firmy budowlanej wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy i zaplecza technicznego, ale również wyposażenia dla pracowników. Jeżeli decydujemy się na ich zatrudnienie to musimy liczyć się z koniecznością, że będzie trzeba zakupić dodatkowe wyposażenie, które umożliwi sprawne wykonywanie obowiązków. Do takiego wyposażenia zdecydowanie należy odzież ochronna. Powinna być ona dopasowana do potrzeb pracowników i możliwości finansowych szefa.
Gdzie kupować odzież roboczą?
Ubrania robocze to podstawa w firmie budowlanej. Choć wiele firm nie dba o to, jak wyglądają pracownicy, bo liczy się tylko realizacja zleceń to warto zadbać o to, aby pracownicy wyglądali bardzo dobrze, przede wszystkim jednakowo. To wpłynie na odpowiednie postrzeganie firmy.
Zobacz także: https://www.otopr.pl/czym-sie-powinna-charakteryzowac-odziez-dla-gastronomii/
Odzież ochronną, ubrania robocze oraz potrzebne akcesoria zdecydowanie można kupować w profesjonalnych sklepach np. z artykułami BHP, hurtowniach, marketach budowlanych, składach budowlanych oraz w sieci np. na portalach aukcyjnych. Jeżeli chcemy mieć naprawdę duży wybór to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup w profesjonalnych sklepach.
Cechy charakterystyczne
Odzież robocza do firmy budowlanej powinna się charakteryzować przede wszystkim wygodą noszenia oraz trwałością i odpornością na uszkodzenia, plamy, przetarcia, rozrywanie. Warto pamiętać, że pracownicy budowlani wykonują swoją pracę często w bardzo niesprzyjających warunkach, dlatego odzież robocza zdecydowanie musi temu podołać. Warto również zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których wykonana jest odzież, dokładność wykonania, rodzaj zastosowanych zapięć, suwaków, guzików. Dodatkowym plusem będzie oczywiście łatwość utrzymania czystości, łatwość prania również w wysokiej temperaturze. Odzież ochronna powinna chronić pracownika przed przemarznięciem w okresie jesiennym i zimowym, przed przegrzaniem w okresie letnim, przed zmoknięciem, uszkodzeniami ciała, podrażnieniami. Więcej na stronie http://pirat.waw.pl/
W zakres wyposażenia pracownika możemy wliczyć:
– obuwie ochronne,
– skarpetki, kalesony, bieliznę roboczą,
– spodnie,
– podkoszulki, bluzy i kurtki,
– bezrękawniki,
– szaliki, czapki, rękawiczki i rękawice,
– odzież przeciwdeszczową,
– odzież odblaskową i specjalistyczną.