Agencja nieruchomości – jak zweryfikować jej wiarygodność?

sprzedaz domu

Obecnie wiele osób z powodzeniem korzysta z usług agencji nieruchomości. Jest to jednak obarczone pewnym ryzykiem – wciąż zdarzają się nierzetelne agencje i nieuczciwi pośrednicy. Rozsądnym krokiem byłoby na początek sprawdzenie, czy oferująca swoje usługi firma naprawdę istnieje i ma odpowiednią licencję.

Jak poznać, że agencja nieruchomości zasługuje na zaufanie?

Istnieje kilka aspektów, które mogą pomóc zweryfikować daną firmę. Profesjonalna agencja nieruchomości w Katowicach powinna mieć własny, fizyczny adres. Klienci mogą np. tam pojechać i podpisać dokumenty z pośrednikiem. Umawianie się na ulicy, w domu, w jakimś podejrzanym lokalu źle świadczą o takiej agencji.

Trzeba zwrócić uwagę, czy osoba, która spotyka się z klientem dysponuje dokumentami, legitymacją, może pokazać licencję. Pośrednik nieruchomości w Katowicach to przedstawiciel firmy, który powinien być w stanie udzielić klientowi informacji, jakich ten zażąda, również na swój temat.

Umowy i dokumenty – uczciwa sprzedaż mieszkań

Umowa z pośrednikiem to rzecz bardzo ważna. Jeśli chodzi o tak istotne kwestie jak sprzedaż domów w Katowicach, poszukiwanie mieszkania, jakiekolwiek sprawy dotyczące nieruchomości, najlepiej mieć wszystko na piśmie. Uczciwa agencja bez problemu podpisze prawdziwą, papierową umowę.

Wszelkie formalności należy zawierać w jasny sposób. Agent nieruchomości w Katowicach nie powinien protestować, gdy klient radzi się prawnika lub weryfikuje dokumenty. Klienci mogą chcieć sprawdzić np. ubezpieczenie firmy i nie jest to nic dziwnego. Dziwi dopiero to, jeśli agencja nie chce udzielić stosownych informacji.

Sprzedaż nieruchomości w internecie – rekomendacje od klientów

Obecnie weryfikacja nieuczciwych agencji jest o tyle łatwiejsza, że każda oszukana czy nawet niezadowolona osoba może wszystko opisać w internecie. Biuro nieruchomości w Katowicach na pewno prowadzi własną stronę i pojawia się w katalogach. Warto poczytać komentarze i opinie na forach, w grupach na FB i w innych miejscach.

Podsumowując, przed nawiązaniem współpracy z agencją nieruchomości należy poświęcić chwilę na jej zweryfikowanie. Można to zrobić na kilka różnych sposobów.