Dlaczego mężczyźni zdradzają?

zdrady facetow

Nie ulega wątpliwościom fakt, iż zdradzają nie tylko mężczyźni – kobiet także mogą pochwalić się takimi doświadczeniami. Jak wynika z badań, zdradza co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Macie więc sporą przewagę. Dlaczego mężczyzna zdradza? Czy da się temu zapobiec? Zapraszam na luźną opowieść o tym, co zdrada może zrobić ze związkiem i dywagację nad tym, czy da się temu zapobiec.

Kiedy dochodzi do zdrady?

Mężczyźni zdradzają częściej niż kobiety. Chociaż może to być marne pocieszenie dla wzgardzonych kobiet, ważne jest, aby zauważyć, że, psychologicznie rzecz biorąc, większość mężczyzn nie angażuje się w oszukiwanie z takim samym zamiarem jak kobiety. Oszukujący, a zwłaszcza ci, którzy powtarzają oszustwa, mają tendencję do bycia oportunistami. Dlaczego więc mężczyźni oszukują? Nie generalizujmy. Każdy związek jest inny, a każdy z nas to osobny byt.

Do zdrady dochodzi także wtedy, gdy spełnione nie zostają seksualne pragnienia jednej ze stron. Jeśli myślisz, że Wasze łóżkowe życie nie jest zbyt ciekawe, sięgnijcie po akcesoria i gadżety erotyczne, takie jak huśtawka do seksu, które sprawią, że nuda już nigdy nie zajrzy do Waszej sypialni.

Czy zdrada zawsze oznacza zakończenie relacji?

Niektórzy żonaci mężczyźni mogą być rozwiąźli, ponieważ są niezadowoleni ze swojego małżeństwa, to fakt. Ale, co do zasady, mężczyźni nie oszukują, ponieważ są nieszczęśliwi. Mężczyźni oszukują, ponieważ myślą, że mogą się z tym uporać i, co być może ważniejsze, ponieważ są gotowi pozwolić sobie na to. Interesujące jest również to, że, co dziwne, zdradzanie jest zachowaniem, które może utrudnić bycie dobrym ojcem i mężem, ale również zachowaniem, które nie jest w rzeczywistości skorelowane z rodzinną miłością czy troską.

Zdrada – czy w każdym związku musi się pojawić?

Dobrą wiadomością jest to, że większość mężczyzn nie musi zdradzać, aby zrozumieć, jaką krzywdę może to wyrządzić ich partnerce – można to osiągnąć poprzez zdrową, a co ważniejsze, ciągłą komunikację na temat zaufania, intymności.

Jak zapobiegać zdradzie?

Mężczyźni i kobiety mogą zdradzać z bardzo różnych powodów. Zauważyć można, że jest to prawdopodobnie bardziej spowodowane sposobem, w jaki mężczyźni i kobiety są socjalizowani, niż jakimikolwiek wrodzonymi różnicami między nimi. Im bardziej jako społeczeństwo odchodzimy od tej socjalizacji i patriarchatu, tym mniej widzimy te różnice płci w zachowaniach osób, które zdradzają.

Zdrada – poszukiwanie ciepła i zrozumienia

Jak podkreślają specjaliści, zdrada nie zawsze dzieje się z czysto fizycznych powodów. Mężczyzna, który nie czuje się kochany i doceniany, szuka uznania gdzie indziej. Gdy je znajdzie u innej kobiety – sprawy często dzieją się szybko.

Mężczyzna zdradza, ponieważ poszukuje tego, czego nie może znaleźć w domu. Nie jest to żadne usprawiedliwienie, ponieważ sama zdrada jest rzeczą niezwykle bolesną dla osoby zdradzonej, ale także staje się traumą dla tego, kto zdradził. Wyrzuty sumienia, ciągłe i powracające myśli o tej chwili oraz zbieranie odwagi do powiedzenia o tym partnerce mogą wyniszczać. Odbudowa związku po zdradzie jest bardzo trudno, a często niemożliwa. Dlatego tak ważne jest, by do niej nie dopuścić i zadbać o relację, nawet gdy uważamy, że wszystko z nią w porządku.