Folia termokurczliwa do pakowania – jakie są jej zalety?

folia termokurczliwa

Folia termokurczliwa służy głównie do trwałego pakowania różnego rodzaju produktów. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku tworzenia zgrzewek butelek z napojami, puszek z konserwami itp. Może więc w większości przypadków zastępować klasyczne, tekturowe pudła. Jakie są jej zalety? Wyjaśniamy.

Jakie zalety posiada folia termokurczliwa do pakowania?

Folia termokurczliwa do pakowania jest bardzo elastyczna, więc bardzo szybko dostosowuje się do kształtu pakowanych przedmiotów. Jest także przezroczysta, co ułatwia identyfikację zawartości. Świetnie nadaje się do zabezpieczania zwłaszcza delikatnych oraz szklanych produktów. Stosuje się ją na szeroką skalę w różnych gałęziach przemysłu.

Folia termokurczliwa ma właściwości ochronne. Zabezpiecza pakowane produkty przed wszelkimi zanieczyszczeniami, nieprzyjemnymi zapachami, wilgocią oraz kurzem. Doskonale nadaje się do przechowywania przedmiotów na otwartym powietrzu, ponieważ bardzo dobrze chroni je przed wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych.

Wśród zalet należy także wymienić jej nietoksyczność. Dlatego świetnie sprawdza się do pakowania różnego rodzaju produktów spożywczych, między innymi sera, wędlin, mięsa, a także różnego rodzaju gotowych dań. Jest przy tym bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Nie istnieje praktycznie ryzyko przypadkowego uszkodzenia grubszej warstwy opakowania.

Folia termokurczliwa i jej rodzaje

Najczęściej spotykanym rodzajem folii termokurczliwej jest ta przezroczysta. Nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań. Można także zakupić taką w różnych kolorach, a nawet zamówić na niej specjalny nadruk, na przykład z logo własnej firmy. Jednak największą popularnością cieszą się folie bezbarwne.

Można ją zakupić w różnych rozmiarach. Zazwyczaj do celów przemysłowych kupowana jest w formie rolek o konkretnych szerokościach. Można z niej korzystać do urządzeń ręcznych lub zastosować do profesjonalnego sprzętu, takich jak na przykład maszyna do pakowania. Tam pod wpływem temperatury uzyskuje pożądany kształt.