Hurt paliw – jak wybrać hurtownię, aby nie przepłacić?

sprzedaz paliwa

W obecnej sytuacji na świecie rynek paliwowy przechodzi przez prawdziwy rollercoaster. Ciągłe obniżki i podwyżki ceny paliwa w naszym kraju sprawiają, iż nie tyko kierowcom trudno jest przewidzieć jej wartość, ale również samym właścicielom stacji benzynowych. Czasem chaos na rynku próbują wykorzystać hurtownie, które zawyżają cenę surowca. Gdzie kupować, aby nie być stratnym?

Hurt paliw – późnozimowy chaos

Chyba każdy jest bardzo dobrze poinformowany w sytuacji, która miała miejsce pod koniec lutego. Rosyjska inwazja na Ukrainę nie tylko była uderzeniem w globalną gospodarkę, i tak mocno obciążoną w wyniku pandemii koronawirusa. Była również przyczyną wybuchu paniki na stacjach benzynowych pod serii fake newsów, jakoby paliwa zabrakło. Firmy prowadzące hurt paliw w Łódzkim zareagowały niemal natychmiast.

Mimo rządowych zapewnień, iż nie ma mowy o przerwie w dostawach paliwa, kierowcy masowo (i to jest naprawdę dobre słowo) ruszyli do dystrybutorów. Wykorzystały to stacje benzynowe oraz przedsiębiorstwa, które prowadzą hurt paliw w Łodzi, natychmiast podnosząc marżę na stacjach. W zaledwie kilka dni cena wszystkich paliw została wywindowana do niesłychanych wartości.

Choć nastroje już się trochę uspokoiły, a spadająca globalna cena baryłki sprawia, że ceny na stacjach stopniowo spadają, nadal możemy niestety natrafić na nieuczciwe hurtownie, które nadal nie obniżyły swoich cen i sprzedają paliwo naprawdę drogo, licząc na to, że klient nie zauważy różnicy. Jak więc się przed tym chronić?

Jak nie trafić na nieuczciwy hurt paliw?

Najważniejszym działaniem, które powinniśmy wykonać szukając odpowiedniego hurtu paliw jest oczywiście przyjrzenie się cenom konkretnych dystrybutorów i porównanie ich oferty z konkurencją. W ten oto sposób najłatwiej będzie nam sprawdzić, gdzie najbardziej opłaca nam się kupić paliwo.

Oczywiście taki proces mocno ułatwia Internet, gdzie wszystkie dane mamy podane na tacy. Jeżeli hurtownia nie posiada strony w Internecie, spiszmy ceny konkurencji i będąc w hurtowni porównajmy wszystkie wartości.