Implanty stomatologiczne a brak zębów – czy można je zastosować?

stomatologiczne implanty

Brak zębów może być poważnym problemem nie tylko pod kątem estetycznym. Jak go rozwiązać? Jednym ze sposobów jest wykorzystanie implantów stomatologicznych.

Czym jest bezzębie – brak zębów?

Bezzębiem nazywa się stan, w którym osoba nie ma żadnych naturalnych zębów w danym łuku zębowym – górnym albo dolnym.

Brak zębów może mieć zróżnicowane przyczyny, na przykład może być on powiązany z przebytymi schorzeniami, urazami, może pojawić się po ciąży, w okresach niedoborów witamin i minerałów czy na skutek zaniedbań higienicznych.

Implanty w bezzębiu – jakie rozwiązania stosowane są najczęściej?

Implanty zębowe są popularnym i skutecznym sposobem uzupełnienia braków w uzębieniu. Gdy pacjentowi brakuje wszystkich zębów, istnieje kilka możliwości leczenia implantologicznego, w zależności od jego konkretnej sytuacji. Na co warto się zdecydować?

Jedną z możliwości zastąpienia wszystkich brakujących zębów implantami dentystycznymi jest proteza typu overdenture wsparta na implantach. Leczenie polega w tym przypadku na umieszczeniu kilku implantów dentystycznych w kości szczęki lub żuchwy, a następnie przymocowaniu do nich wyjmowanej protezy, która zatrzaskuje się na implantach. Ten rodzaj protezy jest bardziej stabilny i bezpieczny niż tradycyjna proteza wyjmowana, która może się przesuwać w jamie ustnej oraz powodować dyskomfort, a nawet rany.

Inną opcją uzupełnienia wszystkich braków zębowych jest most stały wsparty na implantach. W tym przypadku leczenie polega na umieszczeniu kilku implantów dentystycznych w kości, a następnie przymocowaniu stałego mostu, który jest zakotwiczony w implantach. Ten rodzaj odbudowy zapewnia bardziej naturalny wygląd, a także jest on bardzo trwały.

Najlepsza opcja leczenia za pomocą implantów dentystycznych dla pacjenta, któremu brakuje wszystkich zębów, zależy od wielu czynników, w tym stanu jamy ustnej, gęstości kości i osobistych preferencji oraz posiadanego budżetu Konsultacja ze specjalistą implantologiem może pomóc w ustaleniu optymalnego planu leczenia dla danego pacjenta.

 Wybierz najnowocześniejsze implanty Olsztyn DENTAL STUDIO – umów się na konsultację ze specjalistą!

Jakie korzyści daje zastosowanie implantów stomatologicznych?

Leczenie z użyciem implantów stomatologicznych w przypadku bezzębia ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na uzupełnienie wszystkich braków i zapewnia atrakcyjny wygląd oraz pełen komfort.

Również implanty stomatologiczne są bardzo trwałe i mogą służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Właśnie dlatego stanowią one przyszłościowy wybór dla osób ze znacznymi brakami zębowymi.