Jak dobrze przygotować się do wieczoru panieńskiego?

wieczor panienski

Wieczór panieński powinien być zapamiętany, dlatego warto dobrze go zaplanować i przygotować z tej okazji ciekawe atrakcje. To nie musi być huczna impreza – nawet kameralne spotkanie może mieć charakter i być przyjemnym czasem, spędzonym razem z najbliższymi Twemu sercu kobietami. Upewnij się, czego nie może na nim zabraknąć.

Zwyczajem jest, że to świadkowa lub przyjaciółki Panny Młodej organizują takie wydarzenie, ale przy mniejszych imprezach możesz uczestniczyć w przygotowaniach do tego wieczoru. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdziła się burza mózgów, podczas której razem ustalicie miejsce spotkania i jego styl. Pamiętaj o zamówieniu odpowiednich dekoracji, kwiatów i cateringu. Ważne są napoje i nie musi to być od razu mocny alkohol, ale choćby wyjątkowy aperitif, którym uraczysz panie. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Miejsce wieczoru panieńskiego

Wieczór panieński może odbywać się w wynajmowanej sali, klubie lub restauracji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzić go w domu w ramach piżamowego party lub pod chmurką – w ogrodzie. Weź pod uwagę takie miejsce, w którym wszystkie panie będą się dobrze czuły. Zaproś tylko te kobiety, z którymi możesz „konie kraść” i wymyśl przewodni temat spotkania. Możecie być dziewczynami kowboja i włożyć różowe kapelusze lub urządzić wieczór oglądania kultowych filmów. Jeżeli Wasz budżet jest wysoki, może warto zarezerwować szalony weekend w jednej z europejskich stolic? Możliwości jest sporo!

Menu na panieński wieczór

Nie wystarczy popcorn. Jeśli będzie aperitif, powinny być także słone przekąski. Jeśli impreza jest w stylu glam lub ma charakter koktajlowego party, przygotuj wyszukane koreczki, małe kanapki i słone babeczki. Dobrym pomysłem będą też szaszłyki i sałatki. Jedzenie też powinno współgrać ze stylem imprezy. Zadbaj o słodki kącik – dodatkową atrakcją może być efektowny tort. Podczas filmowego wieczoru i domówki sprawdzi się pizza z ulubionego lokalu, a w restauracji obiad z deserem – ilość posiłków jest zależna od tego, ile czasu spędzicie na wspólnej zabawie. Jeżeli planujesz zabawę przy ognisku, zaopatrz się w jakościowe wyroby i sosy. Alkohol dobieraj do preferencji większości uczestniczek. Może to być wino, gin, likier lub wódka. Wybierz jeden gatunek trunku – nie twórz mieszanek.

Popularne stroje na panieński wieczór

Kreacja zależy od miejsca imprezy. Koktajlowe sukienki są pożądane przy luksusowych spotkaniach w stylu glam lub gdy wybieracie się do eleganckiej restauracji. Na domówkę przyda się miękka piżama i szlafrok, a na grilla lub ognisko wygodne ubranie, w którym sprawdzi się klasyka – jeansy i T-shirt. Zadbaj o efektowne gadżety jak koszulki z napisem i opaski na głowę. Warto w jakiś sposób podkreślić to wyjątkowe spotkanie. Panna Młoda powinna się wyróżniać szczególnie – zadbaj dla niej o koronę lub urzekające skrzydła anielskie.