Korki pneumatyczne – co warto o nich wiedzieć?

pneumatyczne korki

Korki pneumatyczne to bardzo praktyczne urządzenia, bez których trudno byłoby zachować odpowiednie parametry, które panują w rurociągach. Co jednak warto o nich wiedzieć? Fachowcy odpowiadają.

Korki pneumatyczne – czym są?

Korki pneumatyczne to sprzęty, które wykorzystuje się do tego, aby uszczelnić rurociągi. To ważna czynność na przykład po to, aby zachować jak najlepsze parametry dotyczące odpowiedniego ciśnienia oraz zapobiec niebezpieczeństwu, jakim jest rozprężenie lub wyciek.

HMB Handel Maszynami Budowlanymi to firma, która zajmuje się dystrybucją takich korków. Rozprężają się one za pomocą powietrza oraz mogą uszczelnić rury do 2000 milimetrów średnicy. Bez względu na jej powierzchni hamują przepływ cieczy.

Warto wspomnieć, że mogą one zostać wykorzystane między innymi w wodociągach, ściekach oraz wszędzie tam, gdzie chce się zyskać odpowiednie uszczelnienie. Mogą pracować nawet w trudnych warunkach pod względem wysokiego ciśnienia oraz temperatury.

Korki pneumatyczne – do czego służą?

Takie korki służą między innymi do tego, aby można było przeprowadzić próbę szczelności rurociągu. Bada się wówczas ewentualne wycieki kawałek, po kawałku. W ten sposób można mieć pewność, że łączenia systemu są sprawne oraz wytrzymałe.

Korki to również bardzo praktyczne rozwiązanie na problem, jakim jest nagła awaria rury. Niekontrolowany wyciek trudno jest zatrzymać szczególnie wtedy, gdy zawór również został uszkodzony. Wtedy korki szczelnie zamkną światło rury oraz pozwolą na kontynuowanie prac naprawczych.

Taka sama sytuacja występuje na przykład w przypadku przeprowadzania prac konserwatorskich. To ważne szczególnie okresowo, gdy rura ma już kilka lat. Wtedy sprawdzanie jej szczelności to klucz do tego, aby można było zyskać pewność, że nadal jest ona sprawna.

Korki pneumatyczne to sprzęty, które można zastosować w wielu różnorodnych przypadkach. Są stosunkowo uniwersalne oraz wytrzymałe.