Kredyty we frankach – kiedy należy zgłosić się po pomoc do kancelarii prawnej?

kredyty

Wielu frankowiczów nie zdaje sobie sprawy ze swoich praw odnośnie do zaciągniętego kredu. Bazując na analizie dokumentów i orzecznictwie w rozprawach przeciwko bankom, eksperci zauważają szereg nieścisłości podczas spisywania umów kredytu we frankach. Kiedy warto udać się po profesjonalną pomoc prawną?

Pomoc prawna dla kredytobiorcy we frankach

Banki mają obowiązek wytłumaczyć w przejrzysty sposób, jak wyliczany jest wskaźnik, który wpływa na oprocentowanie spłacanego zobowiązania. O tym najwidoczniej zapomniano podczas udzielania kredytów we frankach. Kancelarie w Warszawie w centrum chętnie pomagają frankowiczom w tym zakresie.

Kiedy kredytobiorcy powinni udać się po pomoc prawną? Jak najszybciej! Prawnicy udzielają kompleksowej pomocy prawnej frankowiczom. W Warszawie Śródmieściu łatwo o kontakt z dobrym prawnikiem. W sprawie tego typu możliwe jest:

  • stwierdzenie nieważności umowy;

  • zawarcie nowej, korzystniejszej umowy;

  • zmienienie waluty;

  • ustalenie stałych rat miesięcznych;

  • uzyskanie zwrotu nadpłaty.

Walka z bankiem nie jest prosta, ale wyspecjalizowani fachowcy są w stanie zapewnić kompleksową pomoc. W ten sposób da się znaleźć wszystkie niedozwolone prawnie działania ze strony tej instytucji.

Kredyty frankowe – pozew ze strony klienta?

To dosyć niespotykana sytuacja, w której kredytobiorca składa pozew przeciwko kredytodawcy, a nie na odwrót. Warto jednak rozważyć taką opcję, zważywszy na fakt, że warunki współpracy między obiema stronami mogły być niezrozumiałe i skonstruowane celowo w sposób utrudniający zrozumienie ich, szczególnie dla klientów.

Pozew można złożyć nawet do 10 lat po spłacie ostatniej raty udzielonego kredytu. Po co, skoro wszelkie opłaty są już uiszczone? Po to, żeby odzyskać całą nadpłatę. Jest to dla wielu osób okazja, żeby otrzymać słuszną rekompensatę za zszargane przez wiele lat nerwy. Pomoc doświadczonych kancelarii frankowych to niemalże gwarancja wygranej!