Laserowe usuwanie zaćmy wtórnej – jakie są zalety tego zabiegu?

Choroby oczu są bardzo nieprzyjemne i powodują wiele dolegliwości. Na szczęście okuliści mają coraz lepsze metody walki z tym chorobami. Na pewno przełomowym sposobem na tę walkę okazały się zabiegi laserowe. Jednym z nich jest laserowe usuwanie zaćmy wtórnej. Czym jest ta choroba i jakie zalety posiada laserowy zabieg pozwalający się jej pozbyć?

Czym jest laserowe usuwanie zaćmy wtórnej?

W przypadku tej choroby laserowe usuwanie zaćmy wtórnej w Krakowie będzie dobrym sposobem, by się jej trwale pozbyć. Jeśli chodzi o tamtejszych okulistów, wykonują oni również takie zabiegi, jak: irydotomia laserowa, witreoliza laserowa czy kapsulotomia.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest zaćma wtórna. Jak się łatwo domyślić, to swego rodzaju skutek uboczny przeprowadzonego wcześniej zabiegu usunięcia zaćmy. W takim przypadku najlepiej jest przeprowadzić laserowe usuwanie zaćmy wtórnej.

Laserowe usuwanie zaćmy wtórnej – więcej informacji

Po zdecydowaniu się na zabieg, jakim jest laserowe usuwanie zaćmy wtórnej, warto, aby zabieg przeprowadził dobry lekarz okulista w Krakowie. Jeśli postawi się na doświadczonego lekarza, na pewno każdy będzie zadowolony z ostatecznego efektu. Najważniejsze jest pozbycie się na stałe nieprzyjemnych dolegliwości.

Warto wspomnieć, że zaćma wtórna może pojawić się mimo pozornie udanego zabiegu, podczas którego nie wystąpiły żadne nieprawidłowości. Najczęściej pojawia się ona po kilku miesiącach od daty zabiegu.

Laserowe usuwanie zaćmy wtórnej – zalety zabiegu

Dlaczego warto wykonać zabieg usunięcia zaćmy wtórnej metodą laserową? Ponieważ cechuje go skuteczność i szybkość. Taki zabieg trwa około 5, czasem 10 minut.

Co ciekawe, efekty można zaobserwować już chwilę po zakończeniu zabiegu. Po tym zabiegu bardzo rzadko występują powikłania, podczas gdy zaćma wtórna pojawia się nawet u 30% pacjentów, którzy przeszli pierwszy zabieg jej usunięcia. Pacjent z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa wróci do pełnego zdrowia.