Malowanie aluminium – na co należy zwrócić uwagę?

malowanie proszkowe

Malowanie aluminium na własną rękę może być dość trudnym zadaniem. Jak jednak się za to zabrać, na co uważać i jakie metody okażą się w tym przypadku najskuteczniejsze?

Czy malowanie aluminium rzeczywiście jest trudne?

W głowach wielu osób panuje przeświadczenie, iż malowanie aluminium jest dość trudnym zajęciem. Być może jest to spowodowane pewnym filmikiem, który kilka lat temu podbijał Internet, a może chodzi tu o własne doświadczenia. Jak to jednak wygląda w rzeczywistości? Owszem, próba pomalowania takiego materiału, jak aluminium może rzeczywiście być sporym wyzwaniem, ale tylko w przypadku jeżeli podejdziemy do tego w nieodpowiedni sposób. Jeżeli jednak dobrze zabezpieczymy przedmiot, który chcemy poddać kuracji farbą, a także wybierzemy odpowiednie środki, malowanie aluminium nie powinno przynieść nam większych trudności.

Jaką farbę należy stosować do malowania aluminium?

Akapit wyżej wspomniano o odpowiednich środkach, a więc jest to raczej dobry moment, by powiedzieć kilka słów o farbach proszkowych. Dlaczego akurat one sprawdzają się najlepiej? Cóż, mówiąc dokładniej, do aluminium najlepiej sprawdza się farba poliuretanowa. Jej zaletami (a także atutem sposobu rozprowadzania farby) jest fakt, iż jej faktura po wyschnięciu jest bardzo gładka, sam barwnik jest rozłożony równomiernie i posiada równą grubość, a na dodatek jest to typ farby neutralny dla środowiska. Tego typu sposób malowania możemy spotkać między innymi w firmie Polmet.

Jak szukać firmy, która zajmuje się malowaniem aluminium?

Malowanie aluminium na własną rękę bez odpowiednich farb oraz narzędzi, jak już zostało to wspomniane, nie jest najłatwiejszym zadaniem. Często więc o wiele lepszą opcją będzie zwrócenie się do firmy, która będzie w stanie przeprowadzić tego typu renowację za nas. Jak to zrobić? Dobrym ruchem może być na przykład poszukanie takich przedsiębiorstw w Internecie, sprawdzenie cennika online lub podczas kontakty telefonicznego bądź mailowego.