Mokra karma dla kota – co warto o niej wiedzieć?

mokra karma dla kota

Mokra karma dla kota jest często wybieranym produktem przez właścicieli tych zwierząt. Jednak w jaki sposób ją wybrać, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji? Weterynarze alarmują.

Mokra karma dla kota – czy jest dla nich odpowiednia?

Mokra karma dla kota jest dla niego odpowiednia tylko wtedy, gdy weterynarz nie zauważa przeciwwskazań. Najczęściej mokre karmy nie są polecane dla zwierząt, które borykają się z różnorodnymi problemami żołądkowymi. Wszystko c względu na fakt, że mogą one powodować biegunki.

Jeżeli specjalista nie widzi przeciwskazań, to tego typu karmy można bezpiecznie podawać zwierzęciu kilka razy w tygodniu. Dzięki temu można będzie zadbać o jego rozwój. Takie karmy zawierają szereg różnorodnych witamin oraz minerałów potrzebnych do regeneracji komórek.

Tego typu składniki odżywcze działają również korzystnie na układ immunologiczny kota. Dzięki temu mniej choruje oraz nie jest podatny na różnorodne bakterie. Jest to bardzo ważne, szczególnie jeśli chodzi o koty domowe. Nie mają one w pełni rozwiniętej odporności.

Mokra karma dla kota – co właściwie powinna zawierać?

Mokre karmy dla kotów powinny zawierać różnego rodzaju mięsa wysokiej jakości. Dzięki temu dostarcza się pupilom białko. Jest ona podstawowym budulcem mięśni. Koty, które mają skłonności do alergii, powinny otrzymywać karmę o nazwie farmina hypoallergic.

Dzięki temu dba się o ich układ pokarmowy. Uczulenia mogą między innymi powodować zaparcia oraz wzdęcia. Jest to nieprzyjemne, szczególnie dla zwierzęcia, który odczuwa dyskomfort. Właśnie dlatego należy zadbać o hipoalergiczność karmy.

Mokra karma dla kociąt powinna także posiadać długi termin ważności. Dzięki temu będzie można uzupełniać zapasy, co pewien czas. Można to robić między innymi w sklepach internetowych oferujących karmę. Oprócz tego można będzie kupić tam także żwirek dla kota.

Warto decydować się na mokrą karmę dla kota, szczególnie wtedy, gdy lekarz nie widzi przeciwskazań. Powinna ona zawierać duże ilości mięsa oraz witamin.