Montaż spojlerów – jak wygląda w praktyce?

tuning ciezarowek

Samochody są maszynami, które mogą ulegać najróżniejszym modyfikacją. Modyfikacje takie nazywa się tuningiem. Rynek motoryzacyjny oferuje w dzisiejszych czasach najróżniejsze, ciekawe rozwiązania, które kierowcy mogą stosować w swoich maszynach. Dotyczy to nie tylko samochodów osobowych czy motocykli, ale też samochodów ciężarowych. Te ostatnie są właśnie dosyć specyficzne. Od ciężarówek wymaga się wielogodzinnej pracy. Z tego właśnie powodu właściciele firm transportowych decydują się najróżniejsze rozwiązania, które mają za zadanie polepszyć jazdę. Do jednych z najciekawszych form tuningów należy dodanie spojlera. Co warto o tym wiedzieć?

Praktyczne informacje na temat spojlerów w samochodach ciężarowych

Pojazdy ciężarowe mają to do siebie, że wymagają dużych umiejętności prowadzenia. Warto zatem szukać sposobów, które pozwalają na poprawę komfortu jazdy. Jednym z rozwiązań jest montaż spojlerów w Mazowieckim. Mimo że spojler kojarzy się raczej z samochodami sportowymi, to w przypadku ciężarówek sprawdza się równie świetnie. Głównym zadaniem spojlera jest zachowanie lepszej aerodynamiki samochodu ciężarowego. Spojlery można montować w różnych miejscach. Najczęściej jest to dach. W przypadku takiego montażu samochód jest lepiej dociskany do podłoża, co przekłada się na większe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Spojlery mogą być też montowane na zderzaku. Wówczas mniej powietrza przedostaje się pod samochód, a to z kolei wpływa na lepszą sterowność samochodu. Komfort, który oferuje spojler jest szczególnie wyczuwalny przy wyższych prędkościach.

Kwestie oszczędności w przypadku spojlera

Dobry spojler Lamebax w samochodzie ciężarowym zapewnia nie tylko lepszy komfort jazdy. Dzięki lepszej aerodynamice, zużycie paliwa może być mniejsze o nawet 15%. To duża oszczędność dla firm transportowych. Zamontowanie spojlera ma również wpływ na ograniczenie emisji spalin. Warto o to zadbać, gdyż to właśnie samochody ciężarowe w dużej mierze odpowiadają za emisję szkodliwych substancji do środowiska.