Zamierzasz wybrać się do Gdańska na wakacje? Aby zwiedzić miasto jeszcze łatwiej oraz zobaczyć jego okolicę, warto zdecydować się na wynajem auta. Zobacz, co możesz zwiedzić i jak wybrać najlepszą ofertę wynajmu!

Gdańsk na wakacje – co warto zobaczyć?

Gdańsk jest miastem o wielowiekowej tradycji oraz wyjątkowych zabytkach, gdzie na odwiedzających czeka mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia.

Wśród najciekawszych atrakcji w Gdańsku znajdują się między innymi Dom Uphagena, ulice Długa i Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta, Bazylika Mariacka w Gdańsku, Brama Żuraw czy Fontanna Neptuna. Oczywiście, to tylko parę propozycji, ponieważ w Gdańsku niemalże na każdym kroku na turystów czekają interesujące zakątki.

Wyjazd do Gdańska warto dodatkowo uzupełnić o zobaczenie jego okolicy, między innymi Gdyni i Sopotu, gdzie również dostępne są różnorodne atrakcje, na przykład jak port czy molo.

Gdy do dyspozycji jest więcej czasu, można również zdecydować się na wizytę w Zamku Krzyżackim w Malborku, wyjazd na Hel czy też do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie można zobaczyć wydmy.

Jak łatwiej zwiedzać Gdańsk i okolice?

Aby zwiedzanie Gdańska i okolic mogło być jeszcze łatwiejsze, warto pomyśleć o wygodnych dojazdach. Gdy na miejsce planuje się dojechać autokarem, koleją albo chce się wybrać samolot, w takim przypadku warto zdecydować się dodatkowo na wynajem samochodu w Gdańsku.

Osobom poszukującym punktu jak wypożyczalnia aut Gdańsk prezentuje wiele ofert, gdzie czekają różnorodne samochody, między innymi małe i niedrogie auta miejskie, większe samochody sedan i kombi świetne dla całej rodziny, a także luksusowe auta z górnej półki.

Wynajem samochodu pozwala wtedy na bardzo proste zwiedzanie miasta i okolicy, ponieważ nie trzeba patrzeć na rozkłady jazdy komunikacji miejskiej i można bez problemów zabrać ze sobą potrzebne bagaże, wózek dziecięcy oraz inne wyposażenie.

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię aut w Gdańsku?

Poszukując ofert wypożyczalni samochodowych w Gdańsku, warto przede wszystkim skupić się na tych, które mają ugruntowaną pozycję i dużo pozytywnych opinii klientów.

Przed wyjazdem najlepiej sprawdzić oferty wypożyczalni samochodowych online, gdzie można bez problemów sprawdzić dostępną flotę wraz z cenami. Na stronach internetowych wypożyczalni znajdują się również regulaminy świadczenia usług, a także formularze pozwalające na wykonanie szybkiej rezerwacji online.

Gdy zatem planowany jest wyjazd do Gdańska, warto wypożyczyć auto na miejscu, aby wyjazd był jeszcze wygodniejszy!