Waporyzacja – na czym polega i jak wybrać dobry waporyzator?

waporyzacja

Waporyzatory są popularne również w Polsce. Czym dokładnie są te urządzenia? Jakie mają one zastosowanie? Czy warto ich używać? Oto najważniejsze informacje dotyczące waporyzacji!

Waporyzacja – co to jest?

Termin jak waporyzacja odnosi się do procesu, który jest podobny do inhalacji, czyli wdychania substancji w stanie lotnym.

Polega on na wykorzystaniu urządzenia jak waporyzator, które powoduje podgrzanie suszu ziołowego, co powoduje wydzielanie z niego cennych substancji aktywnych. W trakcie waporyzacji pojawia się wtedy para, która wdychana jest przez użytkownika.

Waporyzacja jest alternatywą dla palenia, podczas którego dochodzi do poddawania suszu znacznie wyższej temperaturze. Wtedy może dochodzić do powstawania szkodliwych substancji będących efektem spalania, które mają negatywny wpływ na zdrowie.

W trakcie spalania dochodzi też do utraty wielu cennych substancji aktywnych z suszu, a do osiągnięcia podobnego efektu jak przy waporyzacji trzeba zużyć go więcej.

W jakim celu prowadzi się waporyzację?

Najczęściej waporyzacja polega na wykorzystaniu suszu powstającego z konopi. Zawiera on zróżnicowane substancje aktywne, w tym także CBD, czyli kannabidiol.

Waporyzacja suszu z CBD powoduje uzyskanie efektu odprężenia, relaksu, a także poprawy samopoczucia. Kannabidiol używany jest też w terapii różnych dolegliwości, między innymi układu nerwowego.

Zastosowanie techniki jak waporyzacja pozwala wtedy na osiągnięcie lepszych efektów, ponieważ susz nie jest palony, a podgrzewany. W efekcie wydzielane w jego trakcie substancje działają skuteczniej.

Jak działają waporyzatory?

Urządzenia do waporyzacji określane są jako waporyzatory.

Najczęściej mają one formę niewielkich, przenośnych urządzeń, które można bez problemu zmieścić w kieszeni. Dzięki temu można mieć je zawsze przy sobie.

W waporyzatorze znajduje się odpowiednia komora, w której umieszcza się dawkę suszu. Następnie urządzenie poddaje ją działaniu wysokiej temperatury przez wbudowaną grzałkę. Jest ona zasilana za pomocą akumulatora, który może być doładowywany.

Nowoczesne waporyzatory pozwalają na wybór odpowiedniej temperatury, co pozwala na dopasowane jej do własnych potrzeb i rodzaju suszu.

Jak wybrać odpowiedni waporyzator?

W sprzedaży można znaleźć różne waporyzatory. Wybierając odpowiednie urządzenie, warto zwrócić uwagę na jego wymiary, tryby pracy oraz na opinie wystawione przez użytkowników.

Wśród często wybieranych modeli znajduje się Fenix Mini Vaporizer, który charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami oraz bardzo wysoką wydajnością i niezawodnością w podgrzewaniu suszu. Urządzenie umożliwia wybór odpowiedniej temperatury, ma pojemną baterię i jest niewielkie, więc można łatwo mieć je zawsze przy sobie.