Nowoczesna brama wjazdowa na posesję – o czym pamiętać przy jej zakupie?

brama

Poszukujesz nowoczesnej bramy ogrodzeniowej na swoją posesję? Zobacz, jakie modele są dzisiaj najczęściej wybierane i jak dobrać odpowiednią bramę, która posłuży na lata i będzie wygodna w obsłudze!

Rodzaje bram w nowoczesnym stylu

Najczęściej wybierana obecnie nowoczesna brama wjazdowa – https://fello.pl/nowoczesna-brama-wjazdowa na posesję to brama o konstrukcji palisadowej. Tego typu bramy wyróżniają się zastosowaniem metalowych profili, które układane są poziomo tak, aby stworzyć między nimi widoczny prześwit.

W zależności od szerokości profili oraz od ich miejsc montażu można uzyskać bramę o różnym wzornictwie, dlatego warto zapoznać się z różnymi propozycjami producentów.

Dla osób, które chcą uzyskać wyższy stopień prywatności, dobrym wyborem mogą być też bramy wykonane bez prześwitu.

Gdy poszukiwana jest dobra nowoczesna brama wjazdowa Śląsk to region, gdzie działa wiele firm oferujących ogrodzenia. Z ich ofertami i adresami można zapoznać się łatwo online.

Sposób otwierania bramy

Dobierając nowoczesną bramę wjazdową na posesję, nie można zapominać również o tym, by dopasować ją pod kątem sposobu otwierania.

Dzisiaj najpopularniejsze są dwa rodzaje bram, a dokładnie są to:

  • bramy rozwierane, uchylne

  • bramy przesuwne

Bramy rozwierane składają się z dwóch skrzydeł otwieranych na zawiasach do wnętrza posesji. Mają dzięki temu uniwersalne zastosowanie i sprawdzają się nawet w przypadku wąskich wjazdów czy wjazdów wpuszczonych w posesję.

Z kolei bramy przesuwne wyposażone są w pojedyncze skrzydło, które przesuwane jest na szynie. Aby je zamontować, trzeba posiadać przestrzeń obok bramy, by można było przesunąć skrzydło w bok.

Osoby planujące zakupić nowoczesną bramę wjazdową w Katowice znajdą tam konstrukcje w obu wariantach.

Kolory nowoczesnych bram

Nowoczesne bramy i ogrodzenia najczęściej wybierane są w kolorach ciemniejszych, stonowanych.

Najczęściej kupujący decydują się na zakupienie bramy w kolorze antracytowym, ciemnoszarym. Może być ona dobrym dopełnieniem stolarki drzwiowej i okiennej oraz dachu w tej samej barwie.

Brama wjazdowa – gotowa czy na wymiar?

Gdy brama jest montowana na nowej posesji, najczęściej kupuje się gotową, co jest związane z niższym kosztem.

Z kolei bramy wykonane na wymiar są już droższe. Najczęściej są one używane na starszych posesjach, gdzie ogrodzenie jest już wytyczone, a nie zawsze można dobrać do nich bramę w określonej szerokości.

Brama z automatyką – czy warto?

Aby korzystanie z bramy było wygodniejsze, najlepiej zainwestować w model z automatyką. Dzięki temu będzie można ją szybko i wygodnie otwierać i zamykać.

Klienci, którzy chcą kupić taką nowoczesną bramę wjazdową w Bielsku Białej, również mogą ją zamówić. Dostępne są równe warianty automatów do wyboru.