Nowoczesne meble wypoczynkowe – jak znaleźć idealną sofę lub narożnik?

wypoczynkowe meble do salonu

Chcesz urządzić swój salon w nowoczesnym stylu? Głównym punktem tego pomieszczenia są meble wypoczynkowe, dlatego również powinny one wpisywać się we współczesny styl aranżacji wnętrz. Co wybrać? Zobacz nasze propozycje i porady!

Sofy modułowe – dopasowane do Twoich potrzeb

Jeżeli poszukujesz narożnika albo sofy, która będzie mogła zmieniać się wraz z Twoimi potrzebami, wybierz mebel modułowy. W takim wariancie można kupić dzisiaj kanapy, narożniki oraz fotele.

Modułowe meble wypoczynkowe charakteryzują się wykorzystaniem osobnych, ale możliwych do łączenia ze sobą modułów, dzięki czemu można zmieniać ich konfigurację oraz dodawać nowe elementy, by powiększyć ich przestrzeń.

Meble wypoczynkowe modułowe są świetnym wyborem zarówno do mniejszych, jak i większych salonów. Różne warianty wzornicze powodują, że można również dopasować je specjalnie do swojego pomysłu na wnętrze.

Sofy na nóżkach – idealne do małych wnętrz i nie tylko

Wśród nowoczesnych mebli wypoczynkowych bardzo dużym powodzeniem cieszą się dzisiaj meble na nóżkach. Takie modele ma w swojej ofercie również producent Prostoria – https://designd10.pl/prostoria który specjalizuje się w nowoczesnych i niebanalnych meblach do wielu wnętrz.

Zastosowanie nóżek powoduje, że meble wypoczynkowe wyglądają lekko i elegancko. Cienkie nóżki metalowe są obecnie najczęściej wybierane do aranżacji nowoczesnych, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

Meble wypoczynkowe na nóżkach, na przykład jak sofa, narożnik czy fotel, mogą również optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenia. Dzięki temu, że widać pod nimi podłogę, całe wnętrze prezentuje się na większe niż w rzeczywistości. Oczywiście, nie można zapominać też o tym, że znacznie łatwiej sprzątać wtedy cały salon.

Meble o kubistycznych kształtach – proste i efektowne

Kubistyczne kształty są bardzo popularne w nowoczesnych aranżacjach, dlatego też warto wziąć je pod uwagę przy planowaniu wnętrza.

Tego typu meble składają się z prostych, łączonych ze sobą kształtów tworzących siedzisko, oparcie oraz podłokietniki. Nie mają zbędnych ozdobników, ale dzięki temu można również łatwo zaaranżować je według swojego pomysłu, stosując koce i poduszki.

Takie sofy są również oferowane jako modułowe, ponieważ są one bardzo proste w łączeniu i rozdzielaniu. Serię mebli tego typu oferuje producent Prostoria, w którego kolekcji dostępne są meble Cloud – wygodne jak chmurka. Wyróżniają się one zastosowaniem bardzo modnego materiału w tym sezonie, czyli sherpy, która ma postać kręconej wełny. To dodatkowo wpływa na ich wyjątkowy komfort.