Operacja zaćmy – kiedy warto zapisać się na nią prywatnie?

zacma operacja

Czas oczekiwania na operację zaćmy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia może wynosić nawet kilka miesięcy. Terminy na prywatne wykonanie zabiegu często dostępne są w ciągu kilku dni. Kiedy warto rozważyć zapisanie się na operację zaćmy prywatnie?

Jak wygląda operacja zaćmy?

Operacja zaćmy w Poznaniu prywatnie przeprowadzana jest przed doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza. Na początku pacjent zostaje dokładnie przygotowany do zabiegu oraz poinformowany o tym jak wygląda jego przebieg. Sama operacja przeprowadzana jest szybko i niemal bezboleśnie, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Stosowana jest najnowocześniejsza metoda ultradźwiękowa.

Okulista za pomocą ultradźwięku rozbija powłokę soczewki, a następnie ściąga ją i zastępuje precyzyjnie dobranym implantem. Cały proces trwa maksymalnie 25 minut. Po tym pacjent przez jeszcze pół godziny przebywa w specjalnie przygotowanym pokoju wypoczynkowym. Po tym czasie może opuścić klinikę z osobą towarzyszącą i stawić się w niej znów następnego dnia na wizycie pozabiegowej.

Jak wyglądają prywatne świadczenia udzielane przez zakład opieki zdrowotnej?

Świadczenia udzielane przez zakład Opieki Zdrowotnej Oftalmus cechują się profesjonalizmem oraz wysoką jakością. Personel priorytetowo traktuje zdrowie i komfort pacjenta. Jego dobro stawiane jest na pierwszym miejscu. Pacjent ma dostęp do nowoczesnych świadczeń oraz metod leczenia. Od momentu rejestracji w okienku do chwili zakończenia leczenia traktowany jest z szacunkiem.

Kiedy warto zapisać się na operację zaćmy prywatnie?

O operacji zaćmy przeprowadzonej w ramach prywatnych świadczeń warto pomyśleć, kiedy czas oczekiwania na zabieg w ramach usług Narodowego Funduszu Zdrowia jest długi. Nie ma lepszej inwestycji niż zdrowie, więc jeśli finanse umożliwiają przeprowadzenie zabiegu natychmiastowo warto skorzystać z tej możliwości. Prywatna wizyta jest też dobrym pomysłem, gdy z jakiegoś powodu pacjentowi nie przysługuje dostęp do bezpłatnego utrzymania świadczenia.