Półkolonie – czym się charakteryzują?

Półkolonie to bardzo dobre rozwiązanie, aby zagospodarować czas swojemu dziecku w interesujący i atrakcyjny dla niego sposób. Istnieje wiele dostępnych półkolonii, które zazwyczaj przybierają charakter edukacyjno-sportowy. W okresie letnim bardzo wiele obiektów sportowych i rekreacyjnych oferuje najróżniejsze wyjazdy, warsztaty czy atrakcje dla dzieci. Warto korzystać z półkolonii wtedy, gdy zwyczajnie nie ma się czasu na wyjazd na wakacje, a chciałoby się zapewnić dziecku rozrywkę wakacyjną. Projektem, który warto sprawdzić są Aquawakacje. Jest to przedsięwzięcie organizowane przez wrocławski aquapark. Wiąże ono w sobie edukację z rozrywką. Na czym polegają Aquawakacje?

Kiedy odbywają się Aquawakacje i czego dotyczą?

Aquawakacje to półkolonie we Wrocławiu organizowane w tamtejszym aquaparku. Odbywają się one w okresie wakacji 5 dni w tygodniu od godziny 8:00 do 17:00. Celem zajęć jest nauka technik pływackich, jak też budowanie świadomości na temat bezpieczeństwa wodnego wśród dzieci. Do tej półkolonii mogą zapisać się dzieci, które nie potrafią pływać, jak również takie, które tę umiejętność posiadają. Profesjonalni instruktorzy pływactwa nauczają podczas Aquawakacji zarówno podstawowych technik pływania, jak i też doszlifowują zdobyte przez dzieci zdolności. Jest to bardzo dobry projekt na lato. Pozwala nauczyć się cennej wiedzy od specjalistów. W późniejszym czasie istnieje możliwość ubiegania się nawet o kartę pływacką. Aquawakacje to jednak nie tylko edukacja.

Masa tematycznych atrakcji w każdy dzień tygodnia

Wrocławski Park Wodny przewidział najróżniejsze zabawy tematyczne na każdy dzień tygodnia. Dzieci mogą brać udział w poszukiwaniu ukrytego skarbu w dzień pirata, jak też korzystać z przygotowanych przez animatorów zabaw w dniu olimpijskim czy też hawajskim. Każdy dzień zawiera praktycznie co innego. Do tego dochodzi również codzienny posiłek sporządzony z 3 dań. Menu jest specjalnie dostosowane do dzieci. Posiłki są zdrowe i jednocześnie bardzo smaczne i pożywne.