Poszetki – czy w dalszym ciągu warto je kupować?

modne stylizacje

Artykuł Sponsorowany

Poszetki – dla wielu młodych mężczyzn mogą brzmieć niczym relikt przeszłości i element męskiej stylizacji, który już dawno wyszedł z mody. Jak jest w rzeczywistości? Czy naprawdę należy z nich zrezygnować, czy być może dać im kolejną szansę? W tym artykule poznasz sposoby na to, w jaki sposób prezentować się stylowo i z klasą w męskim garniturze i czy warto zaopatrzyć się w poszetki!

Garnitury – element każdej męskiej garderoby

Nie oszukujmy się. Garnitury nie należą do najchętniej noszonych przez mężczyzn ubrań, ale i tak zdecydowana większość ma w swojej szafie co najmniej jeden. Skąd ta pewność? Istnieją takie okazje, które będą od nas wymagać założenia eleganckiego i bardziej formalnego stroju. Przykładów jest wiele: ważne spotkanie biznesowe, publiczne wystąpienie, a także śluby czy inne uroczystości. Dla niektórych mężczyzn powodem do założenia garnituru może okazać się rozmowa o pracę, a nawet randka. 

Skoro istnieje tyle okazji do założenia garnituru, dlaczego tak wielu panów unika tego stroju? Najczęstszym powodem, przez który mężczyźni unikają garnituru jest nieodpowiedni dobór fasonu do sylwetki właściciela. Marynarka, która krępuje ruchy i zbyt mocno opina sylwetkę czy wręcz przeciwnie: zbyt długie nogawki czy rękawy, a także gniotący i marszczący się materiał… jak widać powodów niechęci do garniturów jest naprawdę sporo. 

Oprócz tego, aby nasz outfit był kompletny, powinniśmy zwrócić uwagę na dopasowana koszulę, buty lub krwawat. W co jeszcze warto wzbogacić garnitur aby prezentować się z klasą?

Wyposaż garnitur w… poszetki!

Czym w takim razie są poszetki? To chusteczki niewielkich rozmiarów, które umieszcza się w górnej kieszeni marynarki. Co ciekawe, taka kieszonka ma swoją nazwę, która brzmi brustasza. Oczywiście, aby prezentować się z klasą, sama obecność poszetki nie wystarczy. Ta powinna być złożona w odpowiedni sposób.

Istnieje kilka sposobów na prawidłowe składanie poszetki. Zdecydowanie warto się z nimi zaznajomić i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to, że w zestawach, które są prawidłowo skomponowane, wzór i kolor poszetki nie wzięły się z przypadku. Pamiętajmy, że to ważne, aby cała stylizacja pozostała spójna.

Sposobów składania poszetki jest kilka. Warto poznać każdy z nich i dopiero wtedy zdecydować, który podoba nam się najbardziej i który chcielibyśmy powtarzać. Warto jeszcze podkreślić, że w poprawnie skomponowanych zestawach, kolor czy wzór występujący na poszetce nie są przypadkowe. W końcu cała stylizacja powinna pozostać spójna. 

Przy wyborze poszetki warto wziąć pod uwagę materiał, z którego została uszyta chusteczka. Najczęściej wybieranym surowcem jest jedwab, który doskonale się układa. Jednak w zależności od naszych preferencji czy też stylizacji doskonale sprawdzi się kaszmir, len, a nawet wełna.

Poszetki – czy warto się na nie zdecydować?

Poszetki to trend, który od lat nie wychodzi z mody, a w ostatnich czasach przeżywa swoją drugą młodość. Dlatego też, jeżeli zależy nam na tym, aby nasza stylizacja wyróżniała się na tle innych, przyciągała wzrok i prezentowała się spójnie, poszetki okażą się świetnym rozwiązaniem. Warto w swojej szafie mieć kilka wariantów kolorystycznych, dzięki czemu znacznie łatwiej dobierzemy właściwą do wybranego garnituru, krawata i koszuli.