Rodzaje legowisk dla psów

koce

Zdecydowaliście się na zakup psa lub wzięcie go ze schroniska. Czas zatem, by wybrać dla niego odpowiednią wyprawkę. Oprócz dobrze dobranej karmy na start, misek na jedzenie i wodę, smyczy i obroży oraz kilku zabawek, każdy pupil będzie potrzebował legowiska. Jakie są ich rodzaje? Jakie najlepiej sprawdzi się w Waszym przypadku? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule.

W sklepach zoologicznych można znaleźć bogaty wybór legowisk dla psa. Wśród najpopularniejszych modeli wyróżnią się posłania – kocyki, legowiska tekstylne w różnych kształtach, legowiska wiklinowe czy różnego rodzaju budki lub tipi. Wielość modeli naprawdę może utrudnić zakup idealnego produktu. Na co się zdecydować? Poznajcie zalety i wady każdego rozwiązania.

Tekstylne legowiska dla psa

Tego rodzaju legowiska przeznaczone są dla zwierząt w każdym wieku. W zależności od wielkości Waszego pupila, warto zwrócić uwagę na kształt i rozmiar legowiska przy zakupie konkretnego modelu. Weźcie pod uwagę również możliwości ruchowe czworonoga. Oczywiście zdrowy, dorosły pies nie będzie miał trudności z umoszczeniem się na legowisku z podwyższeniem czy wyższymi rantami, jednak dla szczeniaka czy seniora może być to wyzwaniem. Dostosujcie zatem design produktu do możliwości Waszego czworonoga.

Wiklinowe legowiska dla psa

Drugą propozycją są legowiska wiklinowe, których atutem jest przede wszystkim naturalny materiał wykonania. Ponadto wersje wiklinowe, ze względu na swój design, stanowią atrakcyjny dodatek, do wnętrz rustykalnych czy w stylu retro. Jeśli tak właśnie jest urządzone Wasze mieszkanie to wiklinowe legowisko będzie do niego idealnie pasować. Pamiętajcie jednak, że, by psu było wygodnie na takim posłaniu, musicie zapewnić mu dodatkowy koc lub poduszkę, które położycie na wiklinie, gdyż leżenie na niej samej będzie dla czworonoga zdecydowanie niewygodne.

Posłania – kocyki

W sklepach zoologicznych znajdziecie także posłania-kocyki. To proste wersje legowisk dla psów o dodatkowych właściwościach. Większość z nich jest odporna na wilgoć, posiada właściwości hipoalergiczne, antypoślizgowe, a do tego łatwo je wyprać. Powstały z myślą o szczeniętach, a także zwierzętach po operacjach czy mających problemy z wypróżnianiem. Będą też znakomite w podróży, dzięki ich prostej konstrukcji, łatwo je spakować i zabrać ze sobą wszędzie.

Budki i tipi

Ostatnim modelem, który warto przybliżyć są wszelkiego rodzaju budki dla psów i tipi. To ciekawa wizualnie propozycja, która dodatkowo zapewnia zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa i przytulność podczas spania. Sprawdzą się znakomicie dla młodych czworonogów oraz wszystkich zwierzaków, które od czasu do czasu lubią się gdzieś schować.

Sprawdź Sklep Zoologiczny Online – WyspaZwierzat.pl