Skup metali kolorowych — czy to się opłaca?

skup zlomu

Sprzedaż złomu w skupie metali kolorowych dla wielu osób jest sposobem na podreperowanie swojego domowego budżetu i możliwość zarobku. To również doskonała metoda na pozbycie się przedmiotów, które zostały po gruntownych porządkach w piwnicy czy garażu. Jest to też wyraz troski o czystość naszej planety. Czy jednak oddawanie złomu do skupu się opłaca? Podpowiadamy.

Skup metali kolorowych — jakie materiały przyjmuje?

Skup metali kolorowych w Toruniu to miejsce, które przyjmuje surowce wtórne niezawierające w sobie żelaza ani jego stopów. Do tej kategorii zaliczane są między innymi: cyna, cynk, mosiądz, ołów, tytan, wolfram, nikiel, kobalt, a także aluminium. Do metali nieżelaznych należą również pierwiastki szlachetne takie jak złoto, srebro i platyna. Wszystkie te surowce charakteryzują się dobrym przewodnictwem cieplnym, dlatego też są wykorzystywane w wielu różnych gałęziach gospodarki. Firmy technologiczne chętnie zaopatrują się w skupach złomu w potrzebne im materiały. Z tego powodu ich cena dla użytkownika indywidualnego jest bardzo korzystna.

Czy opłaca się przynosić surowce wtórne do skupu metali kolorowych?

Osoby, które odwiedzają skup surowców wtórnych w Toruniu, przekonują się, że przynoszenie do tego miejsca metali nieżelaznych jest bardzo opłacalne. Należy mieć jednak świadomość, że ceny poszczególny metali kolorowych różnią się między sobą w zależności od ilości sprzedawanego złomu, lokalizacji skupu, a także rodzaju materiału. Nieco inaczej wyceniane są na przykład aluminiowe puszki niż czyste profile.

Spośród wszystkich przyjmowanych przez skupy metali kolorowych surowców najdroższe są metale szlachetne takie jak złoto. Tańsze jest srebro i platyna. Dobrym interesem jest także sprzedaż rur instalacyjnych i kabli, które zawierają w sobie miedź bądź mosiądz, czyli stop miedzi i cynku. Najtańsze w tej kategorii jest zazwyczaj aluminium. Jak widać, istnieje wiele powodów dla których warto odwiedzić skup złomu kolorowego w Toruniu.