Najwłaściwszą odpowiedzią na to pytanie jest wytrzymałość. Zależnie od tego jaki typ stołu lub biurka dana firma będzie kupować, dojdą też inne cechy, ale ta jest podstawową. Stoły i biurka oparte na metalowych stelażach są bardzo odporne na uszkodzenia. Występują w różnych kształtach i z wieloma typami nóg rozkładających ich ciężar.

Stoły w miejscu pracy – jaki typ wybrać?

Jest to kwestia zależna tak naprawdę od kierunku w którym będzie podążać firma i branży jaką się będzie zajmować. Najprościej jest to wytłumaczyć na przykładzie stołów z metalowymi stelażami.

Stelaże metalowe mają oparcie w jednej, dwóch lub czterech nogach. Te z jedną, są najmniej stabilne i najczęściej stosowane w restauracjach. Wygrywa u nich styl, pasujący do danego miejsca. Metal pokryty odpowiednią farbą, jest odporny na korozję i warunki pogodowe. Z tego powodu, restauracje nierzadko decydują się na używanie takich stołów na zewnątrz.

Styl stolików jest ważniejszy niż przy wyborze biurek, ponieważ są one stosowane w innych branżach. Kluczową jest tutaj właśnie gastronomia, gdzie firmy bardziej zwracają uwagę na wygląd takiego stolika i jego dopasowanie do aranżacji wnętrza.

Biura i ich rozplanowanie

Meble do biura typu open space będą służyły zagospodarowaniu miejsca. Stoły z metalowymi stelażami, będą tutaj znacznie mocniej stawiały na stabilność mebla. Tym samym rzadziej spotka się w takich miejscach te ich wersje z restauracji z jedną nogą będącą oparciem. W biurach tego typu panuje dość duży ruch między biurkami, więc odporne konstrukcje są w nich bardzo pożądane.

Metalowe stelaże są też wykorzystywane w biurkach i stołach z regulowaną wysokością. Takie biurka bardzo zdecydowanie zwiększają efektywność pracowników. Pozwalają na zmianę z pozycji siedzącej w stojącą i odwrotnie. Co więcej, pracownik może dopasować biurko do swojego wzrostu i mniej się męczyć samą pracą siedzącą.

Jak pokazują powyższe przykłady, stelaże metalowe mają wiele zastosowań tak w kontekście wytrzymałości, jak i co ciekawe komfortu użytkownika.