Stelaże metalowe – czym się charakteryzują?

biurko

Najwłaściwszą odpowiedzią na to pytanie jest wytrzymałość. Zależnie od tego jaki typ stołu lub biurka dana firma będzie kupować, dojdą też inne cechy, ale ta jest podstawową. Stoły i biurka oparte na metalowych stelażach są bardzo odporne na uszkodzenia. Występują w różnych kształtach i z wieloma typami nóg rozkładających ich ciężar.

Stoły w miejscu pracy – jaki typ wybrać?

Jest to kwestia zależna tak naprawdę od kierunku w którym będzie podążać firma i branży jaką się będzie zajmować. Najprościej jest to wytłumaczyć na przykładzie stołów z metalowymi stelażami.

Stelaże metalowe mają oparcie w jednej, dwóch lub czterech nogach. Te z jedną, są najmniej stabilne i najczęściej stosowane w restauracjach. Wygrywa u nich styl, pasujący do danego miejsca. Metal pokryty odpowiednią farbą, jest odporny na korozję i warunki pogodowe. Z tego powodu, restauracje nierzadko decydują się na używanie takich stołów na zewnątrz.

Styl stolików jest ważniejszy niż przy wyborze biurek, ponieważ są one stosowane w innych branżach. Kluczową jest tutaj właśnie gastronomia, gdzie firmy bardziej zwracają uwagę na wygląd takiego stolika i jego dopasowanie do aranżacji wnętrza.

Biura i ich rozplanowanie

Meble do biura typu open space będą służyły zagospodarowaniu miejsca. Stoły z metalowymi stelażami, będą tutaj znacznie mocniej stawiały na stabilność mebla. Tym samym rzadziej spotka się w takich miejscach te ich wersje z restauracji z jedną nogą będącą oparciem. W biurach tego typu panuje dość duży ruch między biurkami, więc odporne konstrukcje są w nich bardzo pożądane.

Metalowe stelaże są też wykorzystywane w biurkach i stołach z regulowaną wysokością. Takie biurka bardzo zdecydowanie zwiększają efektywność pracowników. Pozwalają na zmianę z pozycji siedzącej w stojącą i odwrotnie. Co więcej, pracownik może dopasować biurko do swojego wzrostu i mniej się męczyć samą pracą siedzącą.

Jak pokazują powyższe przykłady, stelaże metalowe mają wiele zastosowań tak w kontekście wytrzymałości, jak i co ciekawe komfortu użytkownika.