Torebki damskie – jaki rodzaj i materiał wybrać?

torebka

Torebki damskie są podstawowym uzupełnieniem kobiecej stylizacji. Kluczowe znaczenie ma jednak ich umiejętne dobranie, ponieważ współcześnie projektowane torebki dzielą się na wiele rodzajów. Co istotniejsze są też produkowane z różnych materiałów. Korzystają z nich stylowe i dbające o swój wizerunek kobiety, które w ten sposób dodają sobie klasy i elegancji. Torebka ma za zadanie odświeżyć i uzupełnić wybraną stylizację, a do tego przechowuje się w niej rozmaite drobiazgi (np. pieniądze, karty kredytowe, bilet, klucze, kosmetyki, itd.).

Torebki damskie – najpopularniejsze rodzaje

Torebki damskie dobiera się m.in. pod kątem swoich osobistych preferencji, ulubionych stylizacji, zaplanowanych uroczystości czy też aktualnych trendów w modzie. Wśród najpopularniejszych rodzajów znajdują się:

  • aktówki – wybierane głównie do pracy, gwarantują modny i nienaganny look,

  • modele do ręki – jak wskazuje nazwa nosi się je w ręce, niezastąpione na bankietach i uroczystych kolacjach,

  • modele A4 – docenią je przede wszystkim studentki oraz panie, które na każde wyjście zabierają ze sobą mnóstwo drobiazgów,

  • kopertówki – stylowy dodatek do modnej kreacji, np. na spotkania biznesowe,

  • koszyki – idealne na lato, pasują praktycznie do każdej stylizacji,

  • kuferki – najbardziej uniwersalne, świetnie sprawdzają się w biurze oraz na wycieczkach poza miastem,

  • listonoszki – można je wyposażyć w długi pasek i zapewnić swoim rękom maksymalną swobodę,

  • lakierowane – bardzo eleganckie, o nieco uroczystym charakterze.

Jak widać torebek damskich jest pod dostatkiem, a to nie wszystkie, na które panie mogą się zdecydować. Alternatywnymi rozwiązaniami są torebki: małe (na drobne i krótkie wypady ze znajomymi), okrągłe (zapewniają niecodzienny look), na łańcuszku (nietuzinkowy charakter, idealne do sukienek), nerki (jedna z najwygodniejszych propozycji), przez ramię (klasyka), typu shopper bag (na zakupy), w formie plecaka (na wycieczki), sportowe (dla zwolenniczek sportowego stylu życia), pikowane (oryginalność), z frędzlami (idealne do botków i sukienek) oraz wizytowe (na oficjalne wyjścia).

Torebki damskie – jaki materiał wybrać?

Torebki damskie powinny być stworzone z najwyższej klasy materiału. W tym przypadku zdecydowanym numerem jeden jest naturalna skóra, która wykazuje się trwałością, elegancją, wytrzymałością i długą żywotnością. Zaletą skórzanych torebek damskich jest podwyższona odporność na uszkodzenia mechaniczne, styl oraz łatwość czyszczenia. Dodatkowo należy docenić ich równomierne szwy, nienaganne kroje, mnogość dostępnych wzorów oraz hipoalergiczność.