Wypożyczalnia sukien ślubnych – czy to się opłaca?

wypozyczenie sukni slubnych

Wypożyczalnia sukien ślubnych to prawdziwy game changer na rynku weselnym. Dzięki możliwości wynajęcia kreacji klientka nie kupuje stroju, a inwestuje w pewnego rodzaju usługę. Taka oferta pozwala parze młodej zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ponadto wypożyczenie sukni jest też bardziej praktyczne i ekologiczne. W ten sposób można nadać drugie życie kreacji, którą z założenia ubiera się tylko raz.

Jak działa wypożyczalnia sukni ślubnych?

Wypożyczalnia sukien ślubnych to jedno z najciekawszych rozwiązań branży weddingowej. Oferta takiego lokalu sprawia, że nie trzeba kupować weselnej kreacji. Zamiast tego można pożyczyć ją na określony czas. Usługę wynajęcia stroju weselnego czasami proponują również tradycyjne sklepy. Do dyspozycji panien młodych z zachodniej części Mazowsza jest wypożyczalnia sukien ślubnych w Płocku.

Punkty najmu strojów weselnych funkcjonują również w innych lokalizacjach na terenie całej Polski. Przykładowo toruński salon sukien ślubnych Susan Hooward daje klientkom dwie możliwości – kupna lub wypożyczenia kreacji. Natomiast klientki z Wielkopolski mogą znaleźć najmowane suknie ślubne w Pile lub Poznaniu. Wypożyczalnie działają zarówno w dużych, jak i małych miastach.

Ile kosztują usługi wypożyczalni sukien ślubnych?

Wypożyczenie sukni ślubnej to dobre rozwiązanie dla państwa młodych, którzy mają ograniczony budżet weselny. Taka usługa jest zdecydowanie tańszą alternatywą dla kupowania kreacji na jedną okazję. Ile trzeba zapłacić za wypożyczenie sukni ślubnej? Koszt najmu zależy od lokalu, ponieważ każdy salon ma swój cennik. Jednak zazwyczaj wynosi on około 60% pierwotnej ceny sukni.

Warto jednak mieć na uwadze, że nieprawidłowe użytkowanie kreacji może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jeśli panna młoda uszkodzi suknię na tyle, że ta nie będzie mogła powrócić na sklepową wystawę, to zostanie obciążona środkami naprawy stroju.

Wypożyczalnie sukien ślubnych to interes, który zyskuje coraz większą popularność. Wiele panien młodych woli zaoszczędzić na weselnej kreacji, ponieważ ta posłuży im dosłownie jeden raz w życiu.