Zwolnienie L4 przez internet – jak je uzyskać?

zwolnienie l4

Zwolnienie lekarskie pozwala na usprawiedliwienie nieobecności w pracy. Teraz L4 można uzyskać również za pośrednictwem internetu. Jak je otrzymać? Zobacz procedurę krok po kroku, by otrzymać elektroniczne zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu.

Jak można uzyskać L4 na odległość?

Aby otrzymać zwolnienie lekarskie, na przykład z powodu choroby, urazu, wykonanego zabiegu, można udać się do lekarza osobiście. Teraz jednak, w okresie pandemii, coraz częściej wybierane są konsultacje lekarskie na odległość. W ich trakcie również można otrzymać L4.

Konsultacje medyczne na odległość prowadzone są:

1. Jako teleporada – przez telefon podczas rozmowy z lekarzem.

2. Przez internet – za pośrednictwem strony internetowej, na przykład w formie czatu z lekarzem.

Podczas konsultacji na odległość lekarz nie może wprawdzie zbadać pacjenta, lecz może zadać mu szereg pytań, które pozwalają na ocenę jego stanu i postawienie diagnozy. Gdy będzie to konieczne, lekarz może także wystawić receptę oraz zwolnienie L4 online – https://receptyonline24.pl/product-category/e-konsultacja/ lub przez telefon.

L4 przez internet – gdzie można je otrzymać?

Aby uzyskać zwolnienie lekarskie przez internet, należy znaleźć odpowiednią placówkę, w której jest to możliwe. Takie usługi świadczą głównie prywatne placówki medyczne należące do znanych sieci, a także inne punkty, także takie, które koncentrują się na usługach medycznych online.

Zwolnienie lekarskie online może być wystawione przez lekarza rodzinnego, czyli lekarza POZ – podstawowej opieki zdrowotnej, ale także przez lekarzy specjalistów, na przykład kardiologa, laryngologa, ginekologa, urologa i innych.

Zwolnienie lekarskie online – krok po kroku

Otrzymanie zwolnienia lekarskiego przez internet nie jest skomplikowane. Aby to zrobić, wystarczy tylko postępować według zaleceń krok po kroku. Jak to zrobić?

1. Wybierz placówkę medyczną umożliwiającą uzyskanie zwolnienia lekarskiego online – osoby z wykupionym abonamentem medycznym mogą uzyskać pomoc w swojej sieci.

2. Umów się na konsultację z lekarzem – możesz wybrać go z listy i wskazać na godzinę konsultacji, która najbardziej Ci odpowiada.

3. Zapłać za wizytę – gdy konieczne jest wniesienie opłaty za wizytę u lekarza, najczęściej jest ona przekazywana z góry.

4. Weź udział w konsultacji medycznej – podczas niej lekarz zapyta o objawy, historię chorób, a także może zalecić dodatkowe badania. Wypisze także niezbędne leki i wystawi zwolnienie lekarskie.

5. Informacja o zwolnieniu przekazywana jest do pracodawcy – elektroniczne zwolnienie lekarskie (e-ZLA) natychmiast przekazywane jest do firmy, dlatego nie trzeba donosić go samemu.