Czym są woreczki nikotynowe? Opis, zastosowanie i sposób użycia

woreczki nikotynowe

Woreczki nikotynowe dopiero od niedawna dostępne są na polskim rynku, dlatego nadal wzbudzają one wiele pytań. Czym dokładnie są tego typu produkty z nikotyną? Jak z nich korzystać? Postanowiliśmy przyjrzeć im się nieco bliżej – sprawdź odpowiedzi!

Woreczki nikotynowe – co to?

Torebki nikotynowe, woreczki nikotynowe czy nicotine pouches – to rodzaj wyrobu nikotynowego, który ma formę niewielkiego woreczka przeznaczonego do umieszczania w jamie ustnej.

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje woreczków nikotynowych. Można zakupić je w wielu wariantach pod kątem mocy, czyli ilości nikotyny, a także smaku oraz aromatu. Można zakupić je między innymi w wariancie miętowym, owocowym.

Zastosowanie woreczków nikotynowych

Woreczki nikotynowe stanowią alternatywę dla produktów tytoniowych, między innymi dla papierosów czy e-papierosów. Dzięki temu, że zawierają nikotynę, a nie tytoń, jak popularny snus, działają szybko, nie barwią zębów i nie zapewniają świeży oddech.

Ze względu na swoją formę woreczki nikotynowe – https://whitesnus.pl/ są bardzo łatwe w stosowaniu i jednocześnie wysoce dyskretne. Woreczek jest mały i po umieszczeniu go w jamie ustnej, jest praktycznie niewidoczny. To powoduje, że woreczki mogą być używane w praktycznie każdym miejscu.

Woreczki z nikotyną mogą pomagać osobom, które chcą rzucić nałóg palenia papierosów i e-papierosów. Różne warianty mocy woreczków pozwalają na stopniowe zmniejszanie ilości nikotyny, aby w końcu całkowicie uwolnić się od uzależnienia.

Jak działają woreczki z nikotyną?

Nikotyna znajdująca się w woreczkach, które umieszczane są w jamie ustnej, bardzo szybko wchłania się przez śluzówkę do krwiobiegu. Nikotyna daje wtedy efekt rozluźnienia i relaksacji tak, jak po zapaleniu papierosa lub skorzystaniu z e-papierosa.

Woreczki z nikotyną są przy tym bardzo proste w stosowaniu, a przy tym nie powodują skutków jak nieprzyjemny oddech, osad na zębach. Nie wymagają też ładowania i uzupełniania płynów jak e-papierosy. To powoduje, że sięga po nie obecnie coraz więcej osób na całym świecie.

Stosowanie woreczków nikotynowych

Używanie woreczków z nikotyną jest bardzo proste i nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów.

Aby zastosować woreczek, należy w pierwszej kolejności wyciągnąć go z opakowania, a potem umieścić w ustach. Woreczek wkłada się w miejsce pomiędzy dziąsłem a górną wargą. Jest mały, dlatego też praktycznie go nie czuć. Następnie, po kilku minutach, można zauważyć niewielkie mrowienie, co jest znakiem, że nikotyna zaczęła działać.

Woreczek przytrzymuje się w ustach przez około 30 minut. Potem można umieścić go w specjalnym miejscu w opakowaniu z woreczkami. Nie należy wyrzucać go w miejscach, gdzie mogą mieć do niego dostęp zwierzęta, dzieci.