Auto serwis, jak dbać o czystość w miejscu pracy?

Czystość w auto serwisie

Zachowanie porządku w miejscu pracy jest oczywiście obowiązkiem każdego pracownika, a także właściciela. Czysty, uporządkowany auto serwis to nie tylko lepsze miejsce do pracy, ale również wizytówka firmy. Wizytówka, którą widzą klienci.


Warsztat samochodowy to specyficzne miejsce, w którym toczy się dość intensywna praca nam diagnostyką oraz serwisem różnego rodzaju samochodów, począwszy od osobowych na ciężarowych kończąc. Jest to miejsce, gdzie w pewnych okresach bardzo trudno utrzymać porządek, zachodzi też konieczność stosowania specjalistycznych środków czystości, środki czyszczące, odtłuszczające, usuwające silne zabrudzenia czy smary. W tym celu, aby skutecznie dbać o porządek warto zdecydowanie stosować różnego rodzaju rozwiązania.

Porządkowanie wszystkiego, co niepotrzebne

Podstawą pracy każdego mechanika powinno być utrzymywanie porządku w miejscu pracy. Tu wiele zależy oczywiście od sposobu organizacji pracy przez mechanika oraz jego podejścia do wykonywania obowiązków. Zdecydowanie warto zadbać o porządkowanie narzędzi. W tym celu trzeba posiadać stół warsztatowy oraz oczywiście specjalne skrzynie i pojemniki. Asortyment jest tu dość duży i zdecydowanie jest w czym wybierać.

Wydzielone miejsca w serwisie

Aby dbać o porządek warto podzielić serwis na odpowiednie strefy, w których będą wykonywane diagnostyka i naprawy, przygotowywane elementy do czyszczenia, gromadzone narzędzia oraz części. To zdecydowanie poprawi komfort pracy.

Zobacz także: https://www.otopr.pl/dbanie-o-czystosc-w-sklepie-w-3-krokach/

Nowoczesne środki czystości

Nie może być mowy o tym, aby dbać o porządek w serwisie bez nowoczesnych środków czystości. Chodzi tu przede wszystkim o płyty sanitarne do czyszczenia powierzchni płaskich, środki odtłuszczające, środki antykorozyjne, środki usuwające silne zabrudzenia, w tym smary, olej czy farby. Środki takie powinny być oczywiście dostępne w różnych ilościach, wydajne, bezpieczne dla środowiska i użytkowników, neutralne zapachowo.

Dzięki nowoczesnym środkom czystości można oczywiście usuwać na bieżąco zabrudzenia, zarówno te świeże, jak również te, które powstały już dawno temu. Czysta podłoga, stół roboczy, narzędzia, części samochodowe, ściany, włączniki i inne elementy zapobiegają dalszemu roznoszeniu zabrudzeń, tym samym stosując je ujmujemy sobie pracy. Jednocześnie warto pamiętać, że w większości przypadków w warsztacie samochodowym nie zdadzą egzaminu marketowe środki czystości.