Bariery potrójnej technologii – kiedy warto w nie zainwestować?

bariera potrojnej technologii

Bariery potrójnej technologii to bardzo intrygujące konstrukcje. W jakich miejscach jednak sprawdzą się najlepiej?

Bariery potrójnej technologii i ich charakterystyka

Mówiąc o zabezpieczeniach czy barierach, najczęściej będziemy mieli zapewne na myśli fizyczne konstrukcje – płoty, mury, drzwi czy grodzie. Nie oznacza to jednak, iż inne formy wszelkich zabezpieczeń tego typu nie są ważne. Wręcz przeciwnie – najnowsze zdobycze techniki sprawiają, iż niektóre typy takich zabezpieczeń sprawdzają się obecnie wprost idealnie. Dzisiaj powiemy sobie o takich urządzeniach, jak bariery potrójnej technologii. Czym one jednak tak właściwie są? To specjalne przyrządy, które w swoim działaniu wykorzystują trzy główne części – barierę podczerwieni, barierę mikrofalową oraz czujkę mikrofalową. Jest to bardzo zmyślne urządzenie, które jest dobrze chronione przed zakłóceniami – bariera podczerwona działa bowiem przewodowo, bariera mikrofalowa jest w stanie działać niezależnie od warunków, zaś czujka, wykorzystując efekt Dopplera, chroni dolną strefę odczytu. Dzięki temu można w prosty sposób wychwycić niepożądane wtargnięcie i błyskawicznie wszcząć alarm.

W jakich miejscach bariery potrójnej technologii sprawdzą się znakomicie?

Jako że bariery potrójnej technologii są bardzo złożonymi i czułymi urządzeniami, najlepiej sprawdzą się w miejscach o szczególnym priorytecie ochrony, na przykład banki, budynki rządowe, więzienia, elektrownie czy tereny wojskowe. Oczywiście można takich technologii używać również na przykład we wszelkich firmach, by na przykład skonfigurować barierę z takim systemem, jak mechaniczny zamek szyfrowy, by zabezpieczyć budynek.

Bariery potrójnej technologii – jak odpowiednio jest się w nie zaopatrzyć?

Jeżeli chodzi o kupno bariery potrójnej technologii, konieczne będzie skontaktowanie się bezpośrednio z producentem takich systemów, bowiem oprócz samej instalacji konieczna będzie również odpowiednia konfiguracja, dzięki której cały sprzęt będzie działać tak, jak należy.