Buty Robocze S3 – o czym mowa

ubrania

W niektórych miejscach pracy osoby tam pracujące i nie tylko muszą mieć na sobie buty ochronne zwane też butami roboczymi by móc bezpiecznie przebywać w zakładzie. Jeden z rodzajów takiego obuwia to buty robocze S3. Co to dokładnie za obuwie i co znaczy oznaczenie S3?

Czym są buty robocze S3?

Obuwie ochronne zwane też butami BHP jest wymagane w wielu zawodach z racji na pracę w warunkach, w których bez dodatkowej ochrony w prosty sposób mogłoby dojść do urazu stopy. Buty robocze S3 to jeden z rodzajów obuwia ochronnego, które definiowane jest w zgodzie z normą PN-EN ISO 20345.

We wcześniej wspomnianej normie buty S3 to opcja pośrednia. Cała skala zaczyna się od SB, co oznacza, że obuwie robocze ma podstawowe właściwości i podnosek, który wytrzyma uderzenie z energią 200J lub zgniecenie do 15 kN. S1 to już dodatkowo zabudowana pięta, absorpcja energii w tym rejonie oraz właściwości elektrostatyczne. W S2 dodaje się nieprzepuszczalność wody, a w S3 odporność podeszwy na przebicie z siłą nawet 1100N.

Gdzie szukać butów ochronnych S3?

Chcąc zakupić dobre buty BHP trzeba przede wszystkim wybrać ofertę sprawdzonego sklepu, który sprzedaje obuwie robocze wysokiej jakości. W tym celu można poszukać dobrego sklepu w internecie lub wypytać się znajomych, którzy również muszą korzystać z tego typu obuwia i odzieży.

Gdy już znajdziemy sklep to przede wszystkim trzeba sprawdzić same buty, a dokładniej to czy są one wygodne. Oprócz zapewniania odpowiedniej ochrony obuwie robocze musi być po prostu wygodne, gdyż pozostaje na nodze przez długie godziny każdego dnia.

Jaka jest jeszcze odzież ochronna lub robocza?

Najpierw trzeba pamiętać o tym, że odzież ochronna i odzież robocza nieco się różni. Ta robocza wpływa przede wszystkim na komfort pracownika. Podczas gdy obuwie i odzież ochronna bronią jego zdrowia przed różnego rodzaju urazami. Oprócz butów kupowane są kamizelki narzędziowe, maski, gogle, czapki, rękawiczki, kaski czy też okulary. Wszystkie z wymienionych rzeczy pomagają pracownikowi w określonych sytuacjach.