Ławy ogrodowe technorattan – gdzie się sprawdzą?

meble ogrodowe

Jeżeli szukamy mebli ogrodowych, które będą niezawodnie służyć nam przez wiele lat, warto postawić na produkty wykonane z technorattanu. Łączą one w sobie wytrzymałość nowoczesnego tworzywa sztucznego oraz naturalny wygląd. Świetnie nadają się do wypoczynku na świeżym powietrzu. Można je wkomponować do sporych gabarytów ogrodu czy niewielkiej przestrzeni na balkonie. Dodatkiem, którego nie może zabraknąć aranżując wystrój są ławy ogrodowe. Gdzie najlepiej się sprawdzą? Podpowiadamy.

Ławy ogrodowe z technorattanu – dlaczego są tak dobre?

Ławy ogrodowe technorattan wykonywane są tworzywa, które do złudzenia może przypominać naturalny rattan nie tylko wizualnie, lecz również w dotyku. Do jego produkcji wykorzystuje się poliuretan lub polietylen. Od jego poprzednika różnią go wzmocnione włókna o dużej gęstości, które są odporne zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Nie odkształca się również pod wpływem słońca oraz wilgoci, a także nie gnije i nie rdzewieje.

Z tego powodu ławy i inne meble wykonane z technorattanu sprawdzą się więc na świeżym powietrzu. Do wykonywania stolików często stosowane się plecionki płaskie, które tworzą ciekawy splot, a także funkcjonalną podstawę do położenia na nich ulubionej książki czy filiżanki gorącej kawy.

Jak dobrać ławy ogrodowe do wystroju tarasu lub ogrodu?

Niewątpliwą zaletą mebli technorattanowych jest możliwość dopasowania ich niemal do każdej przestrzeni. Często są wybierane do zadaszonych przestrzeni tarasów, werand czy balkonów. Bardzo ważne jest również, że ich podstawa może mieć bezpośredni kontakt z ziemią czy trawą. Jeżeli mamy taką możliwość, możemy dostosować dobór ławy do koloru reszty zestawu.

Nowoczesne meble ogrodowe metalowe będą świetną bazą do łączenia stylów. Delikatny technorattan może złagodzić wygląd cięższych mebli, a także nadać im nowego wizerunku. Lekka plecionka ławy na taras czy do ogrodu doda zwiewności całej aranżacji, a przy okazji spełni swoje podstawowe funkcje.