Co powinien spożywać młody kociak?

kot

Chcąc zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszych mruczków, powinniśmy podawać im karmę możliwie najlepszej jakości. Ponadto jedzenie dla kotów powinno być dostosowane do wieku zwierzęcia. Czym charakteryzuje się specjalna karma dla kota junior i gdzie możemy ją kupić? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Białko wysokiej jakości

Jeśli chodzi o karmienie kotów istnieją pewne podstawowe reguły wynikający z charakteru tych zwierząt. Jedną z nich jest to, że koty powinny być karmione pokarmem składającym się przede wszystkim z wysokogatunkowego białka. Wynika to z faktu, że mruczki są zwierzętami z natury mięsożernymi, dlatego ich jadłospis powinien być jak najbardziej zbliżony do ich naturalnej diety bazującej przede wszystkim na świeżych mięsnych kąskach. Kolejną ważną kwestią jest konieczność zapewnienia kotu odpowiedniej podaży wody. Wiele kotów bowiem nie spożywa wystarczającej ilości wody, a jest ona przecież niezbędna do prawidłowego rozwoju zwierzaków. Powyższe zasady znajdują zastosowanie zarówno w odniesieniu do kotów młodych. jak i tych w pełni dojrzałych oraz starszych. Jednak będąc opiekunem kociaka juniora należy wziąć pod uwagę także inne istotne kwestie.

Młode koty i ich potrzeby

Poza wspomnianą już wysoką zawartością dobrej jakości białka zwierzęcego młodym kotom należy zapewnić posiłki bogate w niezbędne dla ich rozwoju minerały i witaminy. Młode koty poznają świat przez zabawę, dlatego wskazana jest podaż zwiększonej ilości kalorii, które następnie aktywne mruczki będą mogły spalić podczas codziennych zabaw i wybryków. Kolejną niezwykle istotną kwestią jest to, że karma dla kota junior powinna być uzupełniona o fosfor i wapń, które są niezbędne w procesie budulcowym kości i stawów. Kocim juniorom powinna być podawana przede wszystkim karma miękka, która ze względu na swoją konsystencję jest dla nich łatwostrawna. Ponadto karma mokra jest najbardziej zbliżona do naturalnej diety kociaków, a jej rozdrobnienie oraz połknięcie nie będzie sprawiało problemu nawet najmniejszemu mruczkowi. Specjalna karma dla kota junior dostępna w sklepach zoologicznych spełnia powyższe kryteria.

Mnogość smaków dla wybrednych kociaków

Każdy opiekun tych przepięknych mrucząc tych stworzeń wie, że są to zwierzęta charakterne i często dość wybredne. Przekłada się to również na dietę. Niektóre koty mogą zareagować niechętnie na zmianę karmy lub nagle odtrącić pożywienie do tej pory akceptowane. Współcześni producenci karmy dla kotów wyszli naprzeciw oczekiwaniom ich opiekunów i w sklepach możemy znaleźć dzisiaj wiele różnorodnych smaków karmy dla kota junior. Dostępne są zarówno karmy suche jak i mokre wielu wariantach smakowych. Dobrym rozwiązaniem jest zakup saszetek zawierających mniejszą ilość pożywienia, dzięki czemu możliwe będzie eksperymentowanie z nowymi smakami i konsystencjami i dokonanie odpowiedniego wyboru, dostosowanego do gustu naszego mruczącego przyjaciela. Zadbaj o zdrowie i dobry humor swojego młodego mruczka i postaw na wysokiej jakości karmę, na przykład ze sklepu dolina-noteci.pl.