Czy można napełniać butle CO2 do napojów gazowanych?

napoje gazowane

Wiele osób decyduje się obecnie na używanie urządzeń pozwalających na samodzielne nasycanie napojów dwutlenkiem węgla. Takie urządzenia wykorzystują wtedy odpowiednie butle z gazem. Czy można je napełniać?

W jaki sposób nasycić napój CO2?

Kiedyś niezwykle popularne były urządzenia jak saturatory. Teraz znów są one dostępne w sprzedaży, natomiast mają one formę nowoczesnych sprzętów, które są bardzo proste w używaniu i nadają się do domu.

Jednym z najczęściej używanych produktów tego typu jest Sodastream, czyli rodzaj urządzania, które wyposażone jest w butlę z gazem oraz pozwala na nasycenie nim napoju umieszczonego w butelce. Butelkę umieszcza się wtedy w urządzeniu i naciska na przycisk, żeby przygotować samodzielnie napój gazowany.

Aby urządzenie działało, konieczne jest posiadanie gazu w butli. Takie butle Sodastream – http://www.orfemet.pl/butle-sodastream/ są oferowane w pojemnościach pozwalających nasycić określoną ilość napoju, dlatego też po pewnym czasie wyczerpują się. Co można wtedy zrobić?

Butle z CO2 do napojów gazowanych – kupić czy napełnić?

Użytkownicy tego typu urządzeń mogą wykorzystać dwie opcje, a dokładnie mogą oni zdecydować się na zakupienie nowej butli albo też na napełnienie tej, która jest obecnie używana.

Producent zaleca, aby butle Sodastream kupować za każdym razem, gdy dojdzie do ich wyczerpania. Są one jednak związane ze sporym wydatkiem, dlatego też wiele osób decyduje się na drugą opcję, czyli na ich napełnianie.

Napełnianie powoduje, że butle Sodastream znów są gotowe do użycia. Stosuje się wtedy dokładnie ten sam gaz, dlatego też efekt jest identyczny, a przy tym można dodatkowo zaoszczędzić pieniądze. Nie bez znaczenia jest też kwestia ochrony środowiska, ponieważ w tym przypadku można zredukować ilość wytwarzanych przez siebie odpadów.

Gdzie można napełniać butle gazowe CO2?

Obecnie butle Sodastream oraz butle CO2 innych producentów napełniać można w firmach specjalizujących się w sprzedaży oraz w wymianie butli gazowych. Takie firmy działają obecnie w wielu miastach, dlatego też warto skorzystać z internetu, aby dowiedzieć się, gdzie są one dostępne.

Warto też wskazać, że niektóre firmy pozwalają na skorzystanie z usługi za pośrednictwem internetu, dlatego też można nadać do nich butle Sodastream za pomocą kuriera lub inną formą, a potem otrzymać je napełnione.

Gdy zatem używamy systemu przeznaczonego do nasycania wody CO2, aby przygotować napoje gazowane, w takim przypadku warto pamiętać o tym, że używane do tego celu butle mogą być również napełniane. To tania i przyjazna dla środowiska opcja!