Wózki widłowe do ciężkich ładunków – jakie wybrać?

ciezkie ladunki jakie wozki

Za pomocą wózków widłowych można łatwo i wygodnie przemieszczać różne rodzaje ładunków. Jakie z nich sprawdzą się wtedy, gdy ładunki te mają większe gabaryty oraz większą wagę?

Jaki ciężar mogą dźwigać wózki widłowe?

Wózki widłowe są urządzeniami wykorzystywanymi w transporcie bliskim, które pozwalają na przemieszczanie różnych typów ładunków. Za ich pomocą można między innymi transportować ładunki na paletach, ale też większe przedmioty gabarytowe.

Każdy wózek widłowy ma swój maksymalny udźwig, dlatego też wtedy, gdy chcemy skorzystać z tego typu sprzętu, konieczne jest jego uwzględnienie. W przeciwnym przypadku narażamy się na uszkodzenie wózka oraz na poważne wypadki, które również mogą być śmiertelne.

Zależnie od typu wózka widłowego jego udźwig może być mniejszy albo większy, na przykład wtedy, gdy chodzi o wózki widłowe dużych udźwigów, są one dedykowane do pracy właśnie z cięższymi ładunkami ważącymi nawet po kilkanaście ton.

Kiedy stosuje się wózki widłowe dużych udźwigów?

Przyjrzyjmy się bliżej widlakom przeznaczonym właśnie do większych gabarytów oraz ciężarów, czyli wózkom widłowym dużych udźwigów.

Tego typu wózki widłowe są doskonałym wyborem wtedy, gdy trzeba będzie przetransportować na bliską odległość spory ładunek, z którym standardowy wózek widłowy sobie nie poradzi. Są one zatem używane powszechnie w wielu branżach, szczególnie w przemyśle oraz w produkcji.

Tego typu wózki charakteryzują się specjalną budową, która pozwala im na przemieszczanie sporych ładunków. Są to głównie wózki spalinowe, ale dostępne są też modele elektryczne. Mają one większe koła oraz odpowiednie przeciwwagi, aby zapobiegać wypadkom.

Jak skorzystać z wózków widłowych dużych udźwigów?

Gdy konieczne jest skorzystanie z tego typu sprzętu, rozwiązaniem jest zakup albo wynajem wózków dużych udźwigów – https://www.widlak-serwis.pl/menu/wynajem-wozkow-widlowych/duzy-wozek-widlowy-wynajem.html Nie ma zatem konieczności kupowania tego sprzętu na własność, co również nie zawsze jest w firmie konieczne.

Wypożyczalnie prowadzące wynajem wózków dużych udźwigów mogą zaoferować tego typu sprzęt zarówno w ramach umów krótkoterminowych, jak i długoterminowych. W przypadku, gdy firma ma korzystać z takiego sprzętu regularnie, najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy umowa długoterminowa.

Więcej informacji dotyczących wypożyczalni oferujących wynajem wózków dużych udźwigów można znaleźć już teraz w internecie. Na ich stronach można znaleźć aktualne dane dotyczące posiadanego sprzętu oraz jego parametrów technicznych, co pozwoli na wybranie właściwego typu wózka. Wypożyczalnia może też dostarczyć go na miejsce i zapewnić jego serwis.