Czy sucha karma dla kota powinna pojawić się w diecie mruczka?

jedzenie dla kota

Dieta kota powinna być dobrze zaplanowana. Pod uwagę w trakcie wybierania jedzenia w sklepie zoologicznym warto brać zarówno preferencje żywieniowe kota, wiek zwierzęcia, skład tych produktów. Coraz częściej w domach, gdzie mieszka mruczek, pojawia się sucha karma dla kota. Jest ona znacznie łatwiejsza do podania zwierzakowi, zwłaszcza wtedy, gdy właściciel kota pracuje, taki pokarm można umieścić w miseczce, nie martwiąc się przy tym o to, że jedzenie zepsuje się, jeśli kot od razu nie zje całej porcji.

Dlaczego warto przekonać się do kupna suchej karmy dla kota?

Często trudno natrafić w sklepie, szczególnie supermarketach, na suchą karmę dla kota, z dobrym składem. Wśród składników nie brakuje niezdrowych dla zwierzaków wypełniaczy, między innymi węglowodanów prostych, barwników, konserwantów, mięsa oddzielonego mechaniczne, pozbawionego właściwości odżywczych. Jeśli sucha karma dla kota ma być jednym z elementów żywienia zwierzaka, powinien być to produkt wysokogatunkowy, pochodzący od dobrego producenta, dbającego o dobro zwierząt https://lugers.pl/pol_m_Kot_Karma-dla-kota_Sucha-karma-dla-kota-335.html. Nierzadko wizyta w odpowiednim sklepie zoologicznym jest w stanie podpowiedzieć, jaką karmę powinien otrzymać kot w danym momencie swojego życia. Niejednokrotnie inny produkt otrzyma kociak, inny kot dojrzały, senior, jeszcze inny zwierzak z alergią czy chorobami przewlekłymi. Dopasowanie go pod względem przyswajalności, smaku szybciej przekona mruczka do spróbowania danego wyrobu.

Rozszerzenie diety kota o suchą karmę

Podawanie kotu suchej karmy może wiązać się z kilkoma korzyściami. Często takie działanie opłaca się nie tylko pod względem finansowym, karma ma korzystną cenę, co pozytywnie wpływa na planowanie żywienia pupila. Podczas kupowania takiego jedzenia zwraca się uwagę też na łatwość podania. Wystarczy wsypać odpowiednią ilość do miseczki z opakowania, nie trzeba jak w przypadku karmy mokrej szukać dodatkowo łyżki czy widelca. Dodatkowo sucha karma dla kota wykazuje pozytywnie działanie na uzębienie zwierzaka, dba o to, żeby nie osadzał się na zębach kamień nazębny, osad. Produkt ten nie jest pozbawiony witamin i minerałów, co można zauważyć w kondycji kota, jakości jego sierści. Łatwiej jest też wyliczyć odpowiednią dawkę karmy, kot dzięki temu nie jest narażony na nadwagę czy otyłość. Wystarczy pamiętać o tym, żeby zwierzę miało dostęp do świeżej wody, żeby każdego dnia, mając taki produkt w diecie, czuło się dobrze, nie chorowało, miało siłę na zabawę.