Czym jest stacja uzdatniania wody do picia?

uzdatnianie wody

Uzdatniane wody to proces, dzięki któremu można osiągnąć różne efekty – od zmiękczenia wody do wytrącenia z niej nadmiaru metali i soli. Dzięki temu każdy może mieć dostęp do wody pitnej, nawet z własnej studni, gdy podpięcie pod wodociągi miejskie może być niemożliwe.

Stacja uzdatniania wody do picia – jak działa?

W dużym skrócie stacja uzdatniania wody do picia oczyszcza ciecz poprzez wkład filtrujący. Zatrzymuje on wapń i magnez oraz przepuszcza wodę dalej, wzbogacając ją o jony sodu. W tym procesie dochodzi także do dekarbonizacji wody, czyli jej zmiękczenia.

Uzdatnianie wody może się odbywać w zależności od potrzeb na różnych zasadach. Czym innym będzie stacja uzdatniania wody do picia a oczyszczanie wody do zastosowań komunalnych czy przemysłowych. W przypadku wody uzdatnianej do picia konieczne jest przestrzeganie norm, które zapewnią bezpieczeństwo jej użytkownikom.

Jakie procesy można przeprowadzać za pomocą stacji do uzdatniania wody?

Stacja filtracji wody może przeprowadzać oczyszczanie na kilka sposobów, zależnie od wybranej metody. Szukając odpowiedniego rozwiązania do własnego domu, warto skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie, jak np. z firmą Delta Pomorze.

Wśród usług przedsiębiorstwa można znaleźć dekarbonizacje i demineralizacje wody, odwróconą osmozę, oczyszczanie za pomocą filtra odżelaziającego i lampy UV do wody.

Ponadto Delta Pomorze zajmuje się montażem urządzeń domowych i filtrów do wody w Gdyni. Klienci nie muszą się obawiać o wszelkie potencjalne problemy z systemem – w ramach usług zapewniona jest także obsługa już zamontowanego systemu czy wymiana filtrów narurowych i naprawa wszelkich usterek.

Poza klientami prywatnymi Delata Pomorze zajmuje się filtracją wody i odwróconą osmozą w przedsiębiorstwach. Polega to na oddzielaniu od wody cząsteczek zanieczyszczeń za pomocą półprzepuszczalnych membran. Na ten monnet jest uważana za najskuteczniejszą metodę oczyszczania wody w przemyśle.