Pasza dla bydła – jakie powinna spełniać standardy?

wybor paszy

Bydło jest hodowane na różne potrzeby – na mleko, mięso czy do rozrodu. W każdym przypadku niezbędne będzie zastosowanie odpowiedniej diety, dzięki której trzoda będzie mogła prawidłowo spełniać swoje zadania. Z tego względu producenci pasz dla zwierząt dbają o jej zróżnicowanie.

Pasze dla bydła – czym karmić krowy?

Pasza dla bydła to w dużej mierze mieszanina śrutu różnych zbóż oraz koncentratu białkowego. Z tego względu wielu producentów poza produkcja paszy zajmuje się nie tylko jej produkcją.

Danpasz Pablo to jeden z producentów paszy dla zwierząt, który także zajmuje się skupem oleju sojowego oraz jęczmienia w Środzie Wielkopolskiej, jak i innych zbóż, jak kukurydza i pszenica, oraz wykupem śruty sojowej i słonecznikowej.

Przygotowywane przez producenta mieszanki pokarmowe są tworzone przy użyciu nowoczesnych technologii, dzięki czemu pasza może być wzbogacona o niezbędne aminokwasy i minerały. Dodatkowo produkowane są koncentraty i preparaty wspomagające.

W ofercie dostępne są np. koncentraty dla opasów i premiksy dla krów mlecznych, które stanowią świetne uzupełnienie diety zwierząt. Są także gwarancją większej wydajności oraz mniejszej śmiertelności osobników w stadzie.

Koncentrat dla opasów, koncentrat dla krów mlecznych – co daje wspomaganie diety bydła?

Ze względu na hodowlę zwierząt w różnych celach, konkretne zwierzęta potrzebują odpowiedniego wspomagania. Z tego względu inaczej będzie wyglądało karmienie bydła na mięso i mleko, o czym doskonale wiedzą hodowcy i producenci pasz dla zwierząt.

Niezbędne jest także utrzymywanie bydła w zdrowiu, a to można osiągnąć przez dawanie zwierzętom produktów jakościowych. W ten sposób będą wolne od chorób i zwyrodnień.

Troska o bydło odbywa się głównie przez suplementację za pośrednictwem dodatków do paszy. Przykładem mogą być koncentraty dla krów mlecznych, które są wzbogacone o kwasy omega 3 i 6. Działają one przeciwzapalnie, wspomagająco na reprodukcję oraz żywotność bydła. Są więc kluczowe w zachowaniu krowy w dobrym stanie po połogu oraz odpowiedniej kondycji cieląt.