Czym różnią się nagrobki granitowe od marmurowych?

nagrobek

Nagrobki granitowe czy może marmurowe? Na to pytanie wiele osób chce uzyskać odpowiedź, jednak trudno jest podjąć decyzję, gdy nie wie się, jakie cechy ma jeden i drugi materiał. Na jaki warto się zdecydować? Fachowcy podpowiadają.

Nagrobki granitowe – mniejsza podatność na uszkodzenia

Nagrobki granitowe w Łodzi to konstrukcje, które zdecydowanie częściej powinny być wybierane jako pomnik. Są przede wszystkim mniej podatne na uszkodzenia, takie jak odbarwienia oraz porysowania. Zdarza się to na skutek przekładania zniczy oraz używania silnej chemii.

Montaż pomnika na cmentarzu w Łodzi z granitu odbywa się sprawniej. Wszystko ze względu na fakt, że przycięte już płyty granitowe są o wiele solidniejsze i fachowcy mogą je montować sprawnie. Nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń oraz podejmowania specjalnych kroków.

Jednocześnie granit jest również o wiele mniej podatny na uszkodzenia, które związane są z przemijającym czasem. Dzięki temu pomnik prezentuje się dobrze nawet po kilkudziesięciu latach. To ważne, aby zawsze zachować pamięć o zmarłym.

Nagrobki granitowe – większa dostępność

Nagrobki z granitu są również korzystniejsze dla osób, które muszą liczyć się z wydatkami. W ten sposób zyskają piękny pomnik, który jednocześnie nie będzie tak kosztowny, jak ma to miejsce w przypadku marmurowego.

Pomniki te są również możliwe do zamówienia oraz realizacji w kilka chwil. Nie trzeba długo czekać na ich wykonanie, ponieważ są one łatwe w obróbce oraz montażu już bezpośrednio na cmentarzu.

Nagrobki z granitu mogą również bardzo dobrze urozmaicić każdy ponik, ponieważ posiadają unikalne żłobienia oraz kolorystykę. Dzięki temu każda osoba będzie mogła w szybki sposób wybrać coś dla siebie.

Nagrobki granitowe zdecydowanie są o wiele bardziej polecane, niż te, które wykonane są z marmuru. Ma na to wpływ między innymi fakt, że są bardziej dostępne oraz wytrzymalsze. W takiej sytuacji można cieszyć się z ich obecności na dłużej.