Czym są etykiety samoprzylepne i jakie są ich właściwości?

Etykiety samoprzylepne

Etykiety samoprzylepne to jeden z kluczowych elementów decydujących o sprzedaży produktu. Producenci etykiet oferują różne rodzaje materiału i składu naklejki, co oznacza bardzo atrakcyjny efekt. Oferowane towary będą wyróżniać się na sklepowej półce i pozwolą napędzić sprzedaż. Etykiety samoprzylepne mają liczne walory użytkowe, ponieważ bardzo łatwo je nakleić praktycznie na każdym podłożu. Pierwszą etykietę zaprojektowano w latach trzydziestych XX wieku. Wiele sprzedawców oferuje etykiety samoprzylepne z nadrukiem lub bez. Te bez nadruku wykorzystamy do oznaczenia przesyłek kurierskich, które możemy samodzielnie nadać w paczkomacie.

Czym są etykiety samoprzylepne?

Wiele osób nazywa je również naklejkami lub nalepkami. Współczesny rynek bardzo rozwinął ofertę etykiet, które można dopasować do wielu dziedzin i produktów. Bardzo ważnym elementem każdej etykiety jest warstwa zaaplikowanego kleju, za pomocą której etykieta jest przyklejana do wybranego rodzaju podłoża. Przyklejenie etykiety polega na oderwaniu warstwy zabezpieczającej klej od etykiety. Kolejny krok to nałożenie etykiety na powierzchnię i dokładnie dociśnięcie. Producenci oferują produkty wykonane z różnych materiałów. Najczęściej jednak stosuje się etykiety wykonane z papieru matowego lub błyszczącego. Nowością na rynku są etykiety z tworzyw sztucznych, które są zabezpieczone dodatkową warstwą folii transparentnej.

Jak przebiega produkcja?

Do wydrukowania etykiet wybiera się najczęściej specjalistyczny papier lub folię. Etykieta jest zatem drukowana na materiale posiadającym specjalną powłokę samoprzylepną. Produkcja ma kilka etapów, a pierwszym z nich jest nałożenie odpowiedniej grubości kleju od strony miejsca przyklejania. Następnie nakłada się na klej warstwę zabezpieczającą oraz odpowiednio tnie paski etykiet. Etykiety mogą być przechowywane i transportowane w różnych warunkach. Dopiero oderwanie warstwy ochronnej oznacza możliwość naklejenia etykiety w wybranym miejscu.

Rodzaje etykiet

Etykiety mają wiele różnorodnych zastosowań w sferach ludzkiej działalności. Każdy rodzaj etykiety może mieć inne zastosowanie i właściwości. Pierwszy rodzaj to etykiety czyste, które umożliwiają wydrukowanie dowolnego napisu lub logo przez klienta. Składają się tylko z papieru, warstwy kleju oraz warstwy ochronnej i najczęściej przyjmują biały kolor. Sprzedawane są zazwyczaj w formie arkuszy lub na rolce. Innym rodzajem są etykiety zadrukowane, które mogą być wykonane według projektu klienta. Etykiety samoprzylepne mogą posiadać kod kreskowy, dane producenta, logo firmy lub inne bardziej szczegółowe informacje.

Jak wybrać dobre etykiety samoprzylepne?

Najważniejszym kryterium jest materiał, z którego została wykonana etykieta. Każda firma może mieć trochę odmienne wymagania, dlatego warto skonsultować zakup z doradcą klienta. Najczęstszym wyborem klientów są jednak etykiety samoprzylepne bez nadruku, które można wykorzystać w wieloraki sposób. Drugim ważnym kryterium jest dobry rodzaj kleju, który mocno przyklei naklejkę w wybranym miejscu. Klienci często wykorzystują naklejki bez nadruku w celu przyklejenia etykiety na paczkę. Istnieje bowiem opcja samodzielnego nadania paczki w paczkomatach. Naklejki dobrej jakości nie będą się niszczyć, a nadruk będzie na nich dobrze widoczny. Wybór sprawdzonej firmy to gwarancja najlepszej jakości naklejek, które można używać przez wiele miesięcy od daty zakupu. Do produktu, jakim są etykiety samoprzylepne, przekonuje się coraz więcej klientów.