Dlaczego warto wybrać piec kominkowy do salonu?

piec kominowy

Aby cieszyć się z komfortu w trakcie zimy, warto pamiętać o tym, że duże znaczenie ma wybór sposobu ogrzewania domu. Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszą się piece kominkowe. Czym dokładnie są takie urządzenia i jakie mają one zalety?

Co to jest piec kominkowy?

Pojęcie jak piec kominkowy – https://keffner.pl/pl/c/Piece-kominkowe/7 odnosi się do typu urządzenia grzewczego, które przypomina kominek, natomiast ma ono własną obudowę, dlatego nie trzeba już przeprowadzać jego zabudowy.

Piece kominkowe są zatem bardzo często wybierane jako alternatywa dla kominków, ponieważ nie wymagają aż tak złożonych i dodatkowo drogich prac montażowych. Jednocześnie zapewniają one przytulność i komfort w domu w trakcie chłodnych miesięcy.

Piec kominkowy – jakie paliwo zużywa?

Analogicznie jak w przypadku zwykłego kominka piec kominkowy zużywa takie samo paliwo, dlatego też pali się w nim wysuszonym sezonowanym drewnem.

Warto też wskazać, że w sprzedaży znajdują się kominki, które są wyposażone również w palniki przystosowane do użycia pelletu, czyli granulowanego paliwa. Mają one również funkcje automatycznego rozpalania, co jest bardzo wygodne.

Jak wybrać dobry piec kominkowy?

Producenci oferujący piece kominkowe oferują je obecnie klientom w wielu wariantach, wobec tego warto poświęcić czas na sprawdzenie ich dokładnie, by wybrać odpowiedni model dla siebie. Czym powinien charakteryzować się dobry piec kominkowy?

Jeżeli chcemy zdecydować się na zakupienie takiego właśnie urządzenia, powinniśmy sprawdzić, jaka jest jego moc, a następnie dopasować ją do wielkości pomieszczenia, w którym chcemy go umieścić.

Warto też uwzględnić materiały, z jakich wykonane są piece kominkowe. Obecnie wykorzystuje się głównie piece salowe oraz żeliwne, przy czym pierwsze z nich są tańsze, ale wtedy, gdy nie będą dobrze wykonane, mogą szybciej niszczeć.

Oczywiście, ważny jest też wygląd, ponieważ piec kominkowy można kupić w wielu wariantach wzorniczych. Obecnie klienci często decydują się na piece o prostym, nowoczesnym wyglądzie, ale można też spotkać się z piecami, które mają klasyczny wygląd z efektownymi zdobieniami, wykończone są ceramicznymi kaflami.

Jak montuje się piec kominkowy?

Montaż urządzenia jak piec kominkowy nie jest skomplikowany i czasochłonny, ponieważ w tym przypadku nie trzeba wykonywać jego zabudowy.

Piec wymaga jedynie ustawienia go na odpowiedniej podłodze, która nie będzie narażona na zapalenie i zniszczenie pod wpływem wysokiej temperatury. Następnie trzeba podłączyć go do instalacji kominowej, która będzie wyprowadzała na zewnątrz spaliny.