Do czego służą szafki hydrantowe?

szafka hydrantowa

Szafki hydrantowe to bardzo potrzebne w każdym przedsiębiorstwie zabezpieczenia przeciwpożarowe, które między innymi zapewniają tam bezpieczeństwo. Do czego jednak dokładnie są wykorzystywane?

Szafki hydrantowe – czym są?

Szafki hydrantowe to nic innego jak specjalne konstrukcje, które wykorzystuje się do tego, aby można było szybko zareagować na pożar w przedsiębiorstwie. Najczęściej jest to spowodowane faktem, że to tam znajduje się przewód, którym można uzyskać wodę pod wysokim ciśnieniem.

Węże strażackie w Bielsku szczególnie sprawdzają się tam, gdzie na skutek działań pracowników może dojść do pożaru. Będą to na przykład hale produkcyjne, na których przeprowadza się proces spawania lub bezpośredniego cięcia metalu.

Warto również podkreślić, że konstrukcja szafek jest bardzo prosta w obsłudze. Najczęściej węże posiadają prądownice wodne, czyli elementy pozwalające na kontrolę rozproszenia strumienia wody w kierunku żywego ognia.

Szafki hydrantowe – gdzie je otrzymać?

Zazwyczaj takie szafki dostępne są w firmach, które oferują zabezpieczenia przeciwpożarowe PPOŻ. Ich montaż powinien odbywać się wyłącznie z pomocą profesjonalistów, ponieważ jest on bardzo skomplikowany.

Szafki nie tylko muszą mieć niezależnie podłączenie do wody, ale również być usytuowane w miejscach, w których najlepiej będzie można nimi operować. Mowa tutaj o położeniach na halach produkcyjnych.

Warto zaznaczyć, że kupując szafkę, należy zwrócić uwagę na długość węża. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o przeprowadzenie akcji gaśniczej przed przybyciem straży pożarnej. Każda osoba powinna o tym pamiętać, ze względu na funkcjonalność konstrukcji.

Szafki hydrantowe to konstrukcje, które z pewnością przydają się do ratowania życia ludzi oraz mienia firmy podczas pożaru. Ich obecność w firmie normowana jest przepisami BHP, o których zawsze należy dokładnie pamiętać. Tylko wtedy firma będzie można bez większych problemów funkcjonować.