Kompozyt stomatologiczny Flow – charakterystyka i zastosowanie 

wypelnienia stomatologiczne

Kompozyt stomatologiczny Flow stanowi bardzo dobry typ wypełnienia ubytków. Wykorzystuje się go podczas leczenia kanałowego czy usuwania próchnicy. Jaka jest jego charakterystyka i zastosowanie?

Kompozyt stomatologiczny Flow – trwałe wypełnienie ubytków

Kompozyt stomatologiczny Flow, znany ten jako flo, stanowi wypełnienie ubytków zębowych w formie płynnej. Konsystencja umożliwia dogłębne sięgnięcie nawet do najmniejszych przestrzeni, co znacząco ogranicza ryzyko pozostawienia niewypełnionych obszarów. Płynna konsystencja sprawia, że dobrze wypełnia wszelkie szczeliny i jest łatwa w formowaniu. Cechą kluczową jest też możliwość utwardzenia jej światłem. Dzięki temu po ukształtowaniu pozostaje twarda. Wypełnienia mogą występować w trzech postaciach: Gradia Direct Flo, Gradia Direct LoFlo i Gradia Direct. Odbudowania zębów mlecznych, uszczelnienia bruzd czy szynowanie zębów – to tylko niektóre z ich zastosowań.

Akcesoria do dezynfekcji narzędzi – co wchodzi w ich zakres i co wziąć pod uwagę podczas ich zakupu?

Akcesoria do dezynfekcji narzędzi mają za zadanie utrzymać sprzęty w należytej czystości i sterylności zgodnej ze standardami. Są niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym. Zdolności do upłynniania zanieczyszczeń organicznych jest przy tym bardzo istotna, podobnie zresztą jak zawartość substancji antykorozyjnych. Uniwersalność płynu to również jego istotna cecha. Raz nabyty preparat może być stosowany do wielu zadań i różnego rodzaju powierzchni, co znacząco ułatwia pracę. Eliminuje to konieczność stosowania wielu preparatów. Wydajność płynów również powinna być brana pod uwagę. Takie preparaty powinny przejawiać silne działanie bakteriobójcze i przeciwwirusowe, ale także nie powinny zawierać substancji szkodliwych dla zdrowia ani pozostawiających warstwę na powierzchni przedmiotów. Dobrze, aby płyn nie wykazywał działania korozyjnego. Akcesoria do dezynfekcji narzędzi są niezastąpione w każdym gabinecie przyjmującym pacjentów.