Drzwi zewnętrzne – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Drzwi zewnętrzne to nieodłączny element każdego domu, dlatego warto postawić ja jakość i solidne wykonanie. Dobre drzwi powinny chronić przed złą pogodą panującą na zewnątrz, czyli zimnem lub deszczem. Kolejną rzeczą, która można śmiało powiedzieć, jest najbardziej wymagana od drzwi zewnętrznych, będzie ochrona całego domu przed wizytą nieproszonych gości. Jak więc wybrać drzwi, aby spełniały te wszystkie wymagania?

Jakie powinny być drzwi zewnętrzne?

Tak jak wyżej napisane drzwi powinny chronić wnętrze domu przed warunkami pogodowymi z zewnątrz, ma to się również do gorących letnich dni, gdzie dom często jest głównym schronieniem domowników przed upałami. Jednak zostańmy przy tym, aby drzwi chroniły przed utratą ciepła panującego w domu, bo w naszym klimacie więcej dni jest zimnych niż gorących. Wybierając takie drzwi, powinno się zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła U, im będzie on niższy, tym mniej ciepła straci się w domu, najlepiej wybierać te, które mają współczynnik niższy od standardu, czyli szukać ofert poniżej 1,5 W (m²*K). Współczynnik przenikania ciepła jest bardzo ważnym parametrem, dobrze dobrane drzwi mogą zmniejszyć straty cieplne w domu nawet o 35%. Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest izolacyjność akustyczna, warto wybrać takie drzwi, które mają ten parametr na poziomie 30 dB i świetnie sprawdzą się w zmniejszaniu hałasu panującego na zewnątrz. Drzwi zewnętrzne warto wybierać od sprawdzonych i doświadczonych firm zajmujących się sprzedażą drzwi zewnętrznych w Gliwicach.

Drzwi, które zapewniają bezpieczeństwo

Drzwi zewnętrzne dzielą się na kilka klas, im jest ona wyższa, tym ciężej będzie je otworzyć nieproszonym gościom. Jaką klasę wybrać do domu? Osoby wybierające drzwi w Gliwicach stawiają na klasy 3-4 i jest to dobry wybór, ponieważ zapewniają one solidną ochronę, wyższe klasy 5-6 są stosowane w bankach. Dlatego tak ważne jest, aby przy kupnie drzwi mogła nam doradzić profesjonalna obsługa, która dobrze zna się na każdym parametrze, jakie posiadają drzwi zewnętrzne.