Chirurg stomatolog – kiedy należy się do niego udać?

chirurg stomatolog

Chirurg jamy ustnej wykonuje ważne zabiegi, zarówno kosmetyczne, jak i regeneracyjne. Choć idea operacji dla wielu osób wciąż jest nieprzyjemna, to jej skuteczność jest niezaprzeczalna. Dzięki najnowszym postępom w technologiach dentystycznych operacje jamy ustnej są znacznie mniej skomplikowane i inwazyjne niż wcześniej. Nie każdy problem z uzębieniem wymaga wizyty u chirurga stomatologa, dlatego warto dowiedzieć się, kiedy warto go odwiedzić. 

Powody, dla których warto odwiedzić chirurga szczękowego

Oto niektóre z najczęstszych powodów, dla których pacjent może potrzebować wizyty u chirurga szczękowego:

Ekstrakcje zębów

Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś usuwać zęby mądrości, wiesz, że może to być trudny do przeprowadzenia zabieg. Niektóre procesy ekstrakcji są łatwe, ponieważ ząb jest już luźny i gotowy do usunięcia przez dentystę. W innych przypadkach ekstrakcja zęba może wymagać bardziej inwazyjnej operacji jamy ustnej. W takim przypadku pomoże chirurg stomatolog we Wrocławiu, który sprawnie przeprowadzi tę skomplikowaną procedurę.

Wszczepienie implantu dentystycznego

Implanty dentystyczne szybko stały się popularnym sposobem zastępowania utraconych zębów. Proces polega na umieszczeniu tytanowych wkładów w kości szczęki w celu zastąpienia utraconego korzenia zęba. Zostanie dodany łącznik — to element, na którym spoczywa korona dentystyczna. Korona podparta implantem zębowym funkcjonuje i wygląda jak inne naturalne zęby. Ogólnie rzecz biorąc, proces wszczepienia implantu dentystycznego jest prosty, a po procesie rekonwalescencji pacjenci mogą wrócić do zwyczajnych aktywności i spożywać regularne posiłki.

Kiedy trzeba wymieniać protezy zębowe

Nawet wykonana z najlepszych materiałów proteza może w końcu ulec naturalnemu zużyciu. Wskutek wielu lat używania powstaną na niej niewidoczne gołym okiem uszkodzenia, które będą doskonałym siedliskiem dla różnych mikroorganizmów, które wywołują różne nieprzyjemne skutki. Dlatego warto odwiedzać regularnie gabinet oferujący protezy zębowe we Wrocławiu, aby móc regularnie badać stan protezy. Specjaliści z pewnością pomogą Ci zadbać o to, aby proteza jak najdłużej funkcjonowała prawidłowo.