Iniekcja pozioma muru – w jakich sytuacjach jest wykonywana?

Iniekcja poziomu muru powiązana jest z osuszaniem. To skomplikowany proces osuszania murów, który należy wykonać z udziałem materiału iniekcyjnego. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod, która doskonale sprawdza się przy wyjątkowo zawilgoconych murach.

Tania iniekcja poziomu muru

Iniekcja poziomu muru w Warszawie na tą chwile zaliczana jest do jednych z najtańszych metod. Wiele osób przyznało, że dobra cena została połączona z wysoką jakością działania.

Do Betontech Hydroizolacje i Naprawy Betonu, która na co dzień zajmuje się wykonywaniem tego typu prac, mogą zgłaszać się osoby jakie:

  • planują wykonać prace renowacyjno-remontowe starych budynków,
  • zostali właścicielami nowych domów,
  • wiedzą, że ich ściany są zawilgocone na skutek działania różnych czynników, np. powódź.

Już po siedmiu dniach od wykonania zabiegu iniekcyjnego, mury będą posiadać pełną blokadę przeciwwilgociową. Tyle bowiem czasu potrzebne jest na to, aby materiał, który zostanie wprowadzony w ściany, całkowicie wyschnął.

Iniekcja poziomu muru z odpowiednim materiałem

Iniekcja poziomu muru w Warszawie wykonana przez Betontech Hydroizolacje i Naprawy Beton,u musi zostać wykonana przy pomocy specjalnego materiału. Całość powstaje na bazie mieszaniny wody, cementu portlandzkiego oraz aktywatora krzemianowego. Całość, podczas procesu wysychania, ulega krystalizacji. Dlatego też tego typu metodą nazywa się iniekcją krystaliczną. Dlaczego jest to ważne? Sama krystalizacja jest procesem bardzo powolnym. Ma to istotne znaczenie, ponieważ w tym czasie preparat uszczelniający jest w stanie równomiernie przeniknąć w przeznaczonym miejscu. Ważne jest jednak to, aby otwory przez które cały materiał zostaje wprowadzony, zostały wykonane w różnych odstępach. Tylko dzięki temu będzie można zapewnić równomierność.

Iniekcja krystaliczna, wbrew pozorom, jest jedną z najłatwiejszych metod, która pomaga uszczelnić mur na całej jego wysokości – nawet przy konieczności naruszenia integralności murów.