Jak dobrać sukienkę do figury?

Dobór sukienki do figury

Nawet najbardziej zatwardziała miłośniczka spodni powinna mieć w swojej szafie sukienkę – czy to idealną na codzienną stylizację czy też na większe, ważne wyjście. Zanim jednak padnie wybór na model, koniecznie trzeba przeanalizować swoją sylwetkę, która determinuje czynniki zakupowe. Kobieta o sylwetce klepsydry może wyglądać bardzo kiepsko w modelach dedykowanych sylwetce jabłko. Analogicznie sytuacja może prezentować się podobnie patrząc na nią odwrotnie. Jak więc dobrać sukienkę do figury, aby dobrze się w niej prezentować? Podpowiadamy.

Jak dobrać sukienkę dla sylwetki gruszka

Kobiety o tej sylwetce charakteryzują się posiadaniem pełnych ud i bioder. Idealna sukienka dla nich nie powinna więc być w wersji mini, a jeśli już, to nie krótsza niż kilka centymetrów powyżej kolana. Dobre są modele szerokie, w kształcie litery A. Aby odwrócić uwagę od masywnych ud, można postawić na głęboki dekolt o kształcie litery V.

Sukienki dla sylwetki jabłko

Sylwetka z krągłościami w talii klasyfikuje się głównie do optycznego wydłużenia tułowia za pomocą sukienki, której krój ma podwyższoną talię. Nie bez znaczenia będzie zastosowanie także odpowiedniej bielizny, w tym stanika, który uniesie biust ku górze i ładnie go uwypukli.

Zobacz także: https://www.otopr.pl/jakie-sukienki-na-lato-2020/

Sukienka dla kobiet o okrągłych ramionach

Idealne sukienki do tego typu figury to przede wszystkim te, które zostały wyposażone w bufiaste, albo też dzwoniaste rękawy. Mogą być one zupełnie długie, albo też o długości mniej więcej 3/4 – chodzi po prostu o to, aby odwrócić uwagę od dość masywnych ramion, a skupić się na walorach.

Sukienki przy małym i dużym biuście

Posiadaczki małego biustu bardzo dobrze będą prezentowały się w modelach, które posiadają głęboki dekolt w kształcie litery V. Warto, aby były one wykonane z miękkich tkanin, natomiast nigdy dopasowanych do ciała. Dobrze, jeśli sukienka ma kształt na dole litery A i kończy się kilka centymetrów nad linią kolan – taki trik pozwala na zrównoważenie proporcji sylwetki. Z kolei jeśli kobiety mają mały biust, to warto, aby zrezygnowały z sukienek o głębokich dekoltach, na rzecz tych, które eksponują plecy czy są zawieszone wokół szyi. Będą prezentowały się bardzo zmysłowo.

Sukienki – jakość ma znaczenie

Kupując sukienkę trzeba pamiętać o tym, aby patrzeć także na jej jakość. Oczywiście wszelkie wspomniane informacje dotyczące kroju są ogromnie ważne, ale nawet skrojone na miarę nie będą prezentować się dobrze, ani też zapewniać komfortu noszenia jeśli zostaną wykonane z kiepskiej jakości materiału. Jakościowo dobre sukienki, jak również różnorodne należy szukać w dobrych sklepach z odzieżą dla kobiet.