Jak powinien wyglądać nagrobek dla dziecka?

nagrobek dla dziecka

Nigdy do końca nie można się pogodzić z utratą dziecka. Traumatyczne zdarzenie napełnia rodziców uczuciem krańcowej rozpaczy. W takim stanie trudno jest podjąć decyzję dotyczącą tego, jak będzie wyglądał nagrobek ich ukochanego dziecka. W jaki sposób upamiętnić żal i zachować w pamięci coraz bardziej ulotne chwile wspólnego życia. Zobacz, jakie nagrobki najczęściej wybierane są przez pogrążonych w żałobie rodziców.

Granitowe nagrobki i pomniki dziecięce

Najczęściej zamawianą formą nagrobka dla dziecka jest figurka małego aniołka. Tak najczęściej rodzice wyobrażają sobie swoje dziecko po śmierci. Każdy nagrobek dla dziecka w Białymstoku przygotowywany jest z zachowaniem najwyższej staranności o zamknięcie w figurze nagrobkowej jak największej dawki uczuć, którymi przepełnione są serca żyjących rodziców. 

Choć to zawsze wyjątkowo trudne zadanie, rodzice mogą wybrać projekt z szerokiej gamy proponowanych przez zakład kamieniarski. Nikt nie jest przygotowany do takiego wydarzenia, ale jeśli rodzice mają własny projekt, lub chcą dokonać zmian w przedstawionych propozycjach, można tak zrobić. Nagrobki wykonywane są z najwyższej jakości granitu, dzięki czemu ich odporność na upływający czas i zmienne warunku atmosferyczne jest maksymalnie wysoka. 

Czy wybrać nagrobek pojedynczy jednopłytowy, czy dwupłytowy?

Wygląd nagrobka często jest wynikiem przekazanej ostatniej woli zmarłego. Nagrobek pojedynczy w Białymstoku bierze swoją nazwę od tego, że jego zasadnicza część wykonana jest z pojedynczej płyty granitu. Takie nagrobki są najbardziej popularne głównie dlatego, że są najprostsze do wykonania. Jednocześnie najlepiej obrazują smutek i żal po śmierci zmarłej osoby.

Zaletą nagrobków jednopłytowych jest brak jakichkolwiek łączeń, dzięki czemu nie ma gdzie gromadzić się woda i zanieczyszczenia. Dzięki temu znacznie wolniej postępują zjawiska erozji i taka konstrukcja jest znacznie trwalsza. Duża popularność sprawia również, że nagrobki jednopłytowe są przez kamieniarzy przygotowywane z wyprzedzeniem i czas oczekiwania na realizację zamówienia jest w tym przypadku najkrótszy.