Snus – czym jest ten rodzaj używki?

uzywki nikotynowe

Snus jest typem używki, która jest bardzo często używana w krajach skandynawskich. W Polsce przez długi czas była ona słabo dostępna, natomiast w ostatnich latach można już dostać ją w wielu sklepach. Zobacz, czym jest snus i jak stosować ten typu używki.

Czym jest używka jak snus?

Termin snus odnosi się do rodzaju używki powstającej z drobno mielonego tytoniu. Można porównać ją do tabaki, która jest znana w Polce, natomiast snus ma inną formułę, ponieważ jest lekko wilgotny, a także stosowany jest w inny sposób.

Snus jest oferowany w różnych postaciach. Obecnie najczęściej wykorzystuje się snus w woreczkach, które powodują, że jest on również wygodny w używaniu. Snus umieszczany jest wtedy w woreczkach, saszetkach podobnych do tych stosowanych do herbaty. Taki woreczek następnie lokuje się w ustach, gdzie dochodzi do wchłaniania znajdujących się w nim substancji.

Można też spotkać się z tradycyjnym snus w formie suszu, który nie jest pakowany w woreczki. Sprzedawany jest on w puszkach.

Jaki jest skład snus?

W snus znajduje się tytoń, który jest drobno mielony. Dodatkowo jest on też lekko nawilżany za pomocą pary wodnej. Z tego względu taką używkę powinno się przechowywać w chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce, aby zachowała ona na dłużej swoją ważność.

Składnikiem aktywnym w snus jest nikotyna, czyli ta sama substancja, która jest również obecna w papierosach. Wobec tego działanie snus oraz papierosów jest podobne, przy czym forma podania tego związku jest inna.

Snus – jak z niego korzystać?

Używka ta przeznaczona jest do umieszczenia jej w ustach. Należy wtedy ulokować ją między wargą a dziąsłem, dlatego też w trakcie używania nie jest ona widoczna i zapewnia odpowiednią dyskrecję.

Zwykle snus utrzymywany jest w ustach w czasie od kilkunastu minut do pół godziny. W tym czasie z używki wydzielana jest nikotyna i przedostaje się ona potem do krwiobiegu.

Gdzie prowadzona jest sprzedaż snus?

Snus jest używką dostępną dzisiaj także w Polsce, dlatego też nie powinniśmy mieć większych problemów z jej nabyciem.

Sprzedawana jest ona przede wszystkim w sklepach jak trafiki czy kioski, gdzie można znaleźć szeroki wybór snus od wielu producentów.

Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia snus przez internet. W tym przypadku snus online – https://nikotynowe.pl/ można zamówić z wysyłką pod swój adres, dlatego też jest to bardzo wygodna forma zakupu różnych typów produktów.

Należy pamiętać o tym, że snus jest używką, która może być stosowania jedynie przez osoby pełnoletnie. Właśnie dlatego nie mogą kupować jej osoby, które mają poniżej 18 roku życia.